AOLTV rusza w lipcu

Za trzy tygodnie America Online udostępni użytkownikom serwis interaktywnej telewizji AOLTV.

Firma America Online (AOL) zapowiedziała, iż już w połowie lipca uruchomi projekt interaktywnej telewizji - AOLTV. Na początku serwis będzie dostępny w siedmiu miastach USA, między innymi w Phoenix i Baltimore.

Podobnie jak w przypadku platformy WebTV, promowanej przez Microsoft, do korzystania z usług AOLTV niezbędne będzie urządzenie typu set-top-box wraz z bezprzewodową klawiaturą. Zestaw taki będzie dostępny w cenie 249 USD, czyli znacznie niższej od typowego komputera PC. Dotychczasowi subskrybenci AOL, za dostęp do nowych usług, będą płacić 14,95 USD miesięcznie, natomiast dla użytkowników nie będących klientami firmy miesięczna opłata za AOLTV wyniesie 24,95 USD.

WebTV, konkurent America Online na rynku interaktywnej telewizji, niedawno dokonał uaktualnienia oferty, wprowadzając usługi MSN Messenger Service, obsługę apletów Javy i strumieniowych przekazów audio i wideo.

Analitycy są raczej sceptyczni wobec nowego serwisu AOL: "Lista subskrybentów WebTV osiągnęła 1,1 mln i już się nie powiększa. Aby osiągnąć większy sukces, firmie AOL nie wystarczy sama jej marka i chatroom" - twierdzi Josh Bernoff, analityk z Forrester Research.


Zobacz również