AOpen CRW-5224

Gdy nie ma szans na większe iksy, zawsze można postawić na bajery.

Gdy nie ma szans na większe iksy, zawsze można postawić na bajery.

AOpen CRW-5224

W czasach, gdy nagrywarki CD-RW osiągnęły praktycznie maksimum wydajności, producenci starają się przyciągnąć klientów unikatowymi cechami urządzeń. AOpen w wypadku napędu CRW-5224 52/24/52 uznał, że takim magnesem może być... wymienny panel przedni. W pakiecie dołączono dwa dodatkowe panele w kolorze czarnym i srebrnym, które mają upiększyć beżowe kaczątko.

AOpen wyróżnia się także systemem wygłuszającym napęd, jednak przy maksymalnych prędkościach CRW-5224 i tak daje się uszom we znaki. Warto dodać, że domyślnie nagrywarka pozwala na odczyt maksymalnie 40x, co ma chronić mechanikę przed skutkami wysokich obrotów źle wyważonych płyt - dopiero wciśnięcie i przytrzymanie przycisku wysunięcia tacy włącza szybkość 52x.

Niestety, o ile testy średniej szybkości odczytu w Nero CD Speed i CD Tach wypadły doskonale, o tyle kopiowanie plików z CD-ROM trwało dwukrotnie dłużej niż w innych napędach (najwolniej w całym rankingu nagrywarek CD-RW). Okazało się także, iż zapis CD-RW 24x uzyskiwany jest metodą CAV - AOpen rozpędza się płynnie od 11x, by uzyskać maksimum dopiero na końcu nośnika. Takie podejście zaważyło na dłuższych niż u rywali czasach kopiowania pakietowego na RW. Na szczęście nagrywarka wypadła lepiej w nadpisywaniu RW, zaś w średniej szybkości zapisu na CD-R, czasie wypalania z pliku obrazu i zrzucania audio uzyskała rekordowe rezultaty.

Informacje Pronox, tel. (32) 2075600

http://www.pronox.com.pl

Cena 205 zł