APC Back-UPS RS 1000

Po opisywanych przez nas zasilaczach awaryjnych o mocy do 500 VA, przyszedł czas na bardziej zaawansowany model firmy APC

Po opisywanych przez nas zasilaczach awaryjnych o mocy do 500 VA, przyszedł czas na bardziej zaawansowany model firmy APC.

Przeznaczony jest do ochrony maksymalnie trzech stanowisk komputerowych w typowym biurze. Maksymalny pobór mocy podłączonych urządzeń nie może przekroczyć 600 W.

UPS wyposażony jest w 6 gniazd z pełnym podtrzymywaniem i dwa dodatkowe gniazda z filtracją, do których podłączyć można np. drukarki. Oprócz tego dostępne jest jeszcze gniazdo ochronne dla linii telefonicznej i dla sieci Ethernet. To ostatnie praktycznie nie jest spotykane w prostszych urządzeniach. Może być przydatne np. do zabezpieczania telefonów działających w sieci VoIP.

Wydajność

APC Back-UPS RS 1000

APC Back-UPS RS 1000

W testach wydajności urządzenie działało znakomicie. Testowe obciążenia generowane były przez specjalny przyrząd pomiarowy, który pozwala precyzyjnie regulować obciążenie. Przy 200 W (typowy pobór mocy dla komputera biurowego) czas podtrzymywania zbliżał się do pół godziny - to dużo więcej niż trzeba, aby bezpiecznie zamknąć system. Jednak nawet przy prawie pełnym obciążeniu (500 W) czas podtrzymywania nie spadł poniżej 5 minut, co również jest wystarczającym czasem, aby zabezpieczyć dane przed przypadkową utratą.

Jak przystało na urządzenie tej klasy, lista możliwości jest długa. Standardem są oczywiście funkcje AVR czy zimnego startu. Pewną ciekawostką jest fakt, że baterie można wymieniać podczas pracy urządzenia. UPS oczywiście można podłączyć poprzez port USB do komputera i dzięki specjalnemu oprogramowaniu konfigurować parametry jego pracy i monitorować stan sieci energetycznej.

Informacje :

APC, tel. (22) 6660011

http://www.apc.pl

cena 1706 zł