APC Smart-UPS 1000

Zasilacze awaryjne firmy APC od dawna znane są na polskim rynku, a w teście opublikowanym w 2001 r. zajęły kilka czołowych miejsc.

Zasilacze awaryjne firmy APC od dawna znane są na polskim rynku, a w teście opublikowanym w 2001 r. zajęły kilka czołowych miejsc.

Nowy model, Smart-UPS 1000, stanowi kontynuację linii znanych już urządzeń. Pierwsza zmiana to obecność gniazda USB, służącego do połączenia z komputerem. Jest to jeden z dwóch wariantów połączenia; drugą metodą jest złącze szeregowe (na szczęście odpowiedni kabel jest w zestawie, co nie jest regułą). Wprowadzono również ciekawe, rzadko spotykane zabezpieczenie baterii na czas transportu - przed pierwszym uruchomieniem urządzenia należy umieścić specjalną wtyczkę w odpowiednim gniazdku. Inną atrakcją jest regulator czułości wbudowanych filtrów i mechanizmów ochronnych. Przydaje się w sytuacjach, gdy urządzeniom pobierającym prąd nie przeszkadza jego niska jakość - wówczas warto zmniejszyć czułość zasilacza awaryjnego, aby oszczędzać baterię. wyposażony jest w 8 gniazd, jednak trzeba pamiętać, że jeśli wykorzystasz je w 100 procentach, podłączając np. 4 zestawy komputer + monitor, wówczas czas podtrzymywania zasilania nie przekroczy kilku minut. Dla jednego zestawu może natomiast zbliżyć się do godziny.

UPS pracuje w technologii line-interactive, co oznacza, że zasilanie pochodzi z baterii tylko w momencie odłączenia zasilania zewnętrznego. Szkoda, że w tym modelu nie zastosowano znanego z innych urządzeń APC slotu pozwalającego instalować karty rozszerzeń, np. czujniki dymu.

Rodzaj zasilacz awaryjny

Producent/Informacje APC Poland, tel. (22) 6660011, www.apc.com

Cena 1875 zł