AQQ 3 - nowa kompozycja, silnik oraz archiwum

AQQ wchodzi w trzecią serię komunikatorów, a pierwsze wydanie nosi numer 3.0.0.11 i można pobrać je z naszej strony. Lista zmian jest imponująca.

Jako że jest to wersja beta, zalecane się stworzenie kopii zapasowej profilu użytkownika przed instalacją. Wydanie 3.0.0.11 posiada sporo zmian, więc wymienimy tylko te najbardziej widoczne. W tym przypadku największą jest pojawiająca się w nim kompozycja Standard, która może stanowić szablon do tworzenia swoich własnych. Przebudowie uległo archiwum wiadomości, a zastosowanie nowego silnika do bazy danych sprawiło, że dostęp do poprzednich konwersacji jest błyskawiczny. Dodatkiem wartym uwagi są filtry, pozwalające na szybkie odnalezienie konkretnego rodzaju danych - jak transfery, filmiki YouTube, odnośniki URL, itp.

AQQ 3 - nowa kompozycja, silnik oraz archiwum

To nie wszystko. Poprawiono pokazywanie stażu kontaktów w chmurce informacyjnej, a także zablokowano reklamy w filmach YT i wprowadzono domyślne wyświetlanie ich w najlepszej jakości. Okno wyszukiwania kontaktów ma teraz ograniczenie rozmiarów, poprawiono również przywracanie i chowanie okna głównego również w przypadku, gdy okno kontaktów jest otwarte ale zakryte przez inne okno. Zmiany zaszły także "pod maską", a wśród dziesiątek poprawek i usprawnień warto wymienić zmianę TLS 1.0 na 1.1 i 1.2, dzięki czemu połączenia z sieciami Jabber są bezpieczniejsze. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach z plikami instalacyjnymi do pobrania.

Zobacz również:

  • Jak korzystać z WhatsApp na komputerze bez smartfona?

- AQQ SolarWave 3.0.0.11 w wersji 32-bitowej dostępne jest tutaj

- AQQ SolarWave 3.0.0.11 w wersji 64-bitowej dostępne jest tutaj


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: