ARCA-SWISS Rm2d: nowy aparat dla profesjonalistów

ARCA-SWISS rozszerzyło swoją linie R - precyzyjnych średnioformatowych aparatów. Model Rm2d, to mniejsza i lżejsza wersja Rm3d. Jest to aparat do wykonywania cyfrowych i analogowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

Funkcjonalność aparatu, jego niewielkie rozmiary i waga czynią z niego idealne narzędzie do fotografii podróżniczej oraz dla fotoreporterów.

Jest zaprojektowany w ten samym przejrzystym i klasycznym stylu, co Rm3d, który zyskał sobie międzynarodowe uznanie. Projekt uchwytów pozwala na szybkie zmiany między robieniem zdjęć krajobrazów i portretów.

Dzięki zastosowanym technologiom Rm2d pozwala na wykonywanie szybkich i precyzyjnych panoram poziomych i pionowych bez potrzeby używania w tym celu ciężkich i nieporęcznych statywów, które nie wszędzie można ze sobą zabrać.

Aparat może być używany z serią obiektywów ARCA-SWISS R o ogniskowych od 23-250 mm. Rm2d jest dość lekki, jak na jego osiągi i waży zaledwie 700 gram. Sprzedawany jest z trzema typami uchwytów.

Cena aparatu wynosi 3090 euro bez VAT. Zapewne skusi niektórych zawodowych fotografów lub jakichś zapaleńców, ale dla przeciętnego fotografa amatora będzie tylko ciekawostką.