ASMTC6301A zagrozi PowerPC

Mogłoby się wydawać, że w branży drukarek trudno o jakiekolwiek spektakularne wynalazki. Tymczasem istnieją firmy, które bez wytchnienia poszukują dróg na tańsze i szybsze drukowanie. Jedną z nich jest Advanced Silicon.

Advanced Silicon postanowiło wypowiedzieć wojnę PowerPC. Korporacja zaprezentowała procesor, dzięki któremu konstruowanie drukarek ma się stać łatwiejsze.

Układ przeznaczony jest do biurowych urządzeń wielofunkcyjnych oraz drukarek atramentowych. ASMTC6301A potrafi kontrolować jednocześnie kilka silników, interfejsów i sensorów odpowiadających za właściwą pracę sprzętu. Dzięki temu chip potrafi równolegle zajmować się np. rolką wciągającą papier, napędem pozycjonującym głowicę i skanerem, a przy okazji na bieżąco sprawdzać, czy zasilanie i temperatura wewnątrz drukarki nie przekroczyły aby wartości dopuszczalnych.

ASMTC6301A zagrozi PowerPC

Schemat ASMTC6301A (źródło: Advanced Silicon)

Przedstawiciele Advanced Silicon twierdzą, iż nowy układ nie tylko uprości konstrukcję drukarek atramentowych, ale również skróci czas produkcji i obniży cenę pojedynczego egzemplarza.