ASRock prezentuje flagową płytę główną Z490 AQUA - z wyświetlaczem OLED

"Be Aqua, Be Cool" - ten slogan towarzyszył zaprezentowaniu przez ASRock nowej płyty głównej. Będzie ona limitowana do 999 sztuk, a każda z nich to wydatek - bagatela - 1100 USD.

Co potrafi płyta główna wartości ponad 6,4 złotych? Z490 AQUA może być odpowiedzią na to pytanie. Powstała z myślą o graczach, którzy domagają się mocy. Używa dwucalowych płytek drukowanych z miedzi, a także 16 Phase 90A Dr.MOS. Pozwala to na wydajność VRM wynoszącą 95%. Aby dziesięciordzeniowe procesory były odpowiednio chłodzone nawet pod ciężkim obciążeniem lub po podkręceniu, zastosowano w niej zaawansowany system chłodzenia cieczą. ozdabiają ją diody LED, a wbudowany wyświetlacz OLED pokazuje informacje dotyczące napięcia procesora, temperatury, szybkości wiatraczków, ogólny stan systemu oraz wynik POST (automatyczny test wykonywany po włączeniu zasilania).

ASRock prezentuje flagową płytę główną Z490 AQUA - z wyświetlaczem OLED

Jak na nowoczesną płytę przystało, mamy tu interfejs PCIe 4.0, a także miejsce na dyski SSD typu M.2. Płyta jest gotowa na najnowsze standardy łączności. Jeśli chodzi o podpinanie urządzeń zewnętrznych, mamy tu USB typu C z obsługą Thunderbolt, co pozwala na transfer danych z maksymalną szybkością 40 Gb/S. Znalazła się tu także karta sieciowa AQUANTIA AQtion 10Gbps oraz bezprzewodowa WiFi6 (802.11ax).

Zobacz również:

  • Znowu się pomyliłem? Najlepszy procesor do gier to wcale nie Core i5
  • Uwaga! Procesor AMD może puścić płytę główną z dymem [AKTUALIZACJA]
ASRock prezentuje flagową płytę główną Z490 AQUA - z wyświetlaczem OLED

W płycie znalazł się także ESS9218 DAC - odpowiada za dźwięk w jakości HiFi. Wspierają go technologie optymalizacji, które mają zadowolić nawet najbardziej wymagających audiofilów.

Płyta główna ASRock Z490 będzie dostępna w limitowanej ilości, a producent nie podał jeszcze, w jaki sposób poprowadzi jej sprzedaż.

Źródło: WCCF tech


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: