ASUS CMP 40HX - wiemy, ile kosztuje i jak kopie kryptowaluty

Do sieci trafiły wyniki testów karty dla "górników" - CMP 40HX w wariancie proponowanym przez Asusa. Czy warto się nią zainteresować?

CMP 40HX to wariant karty graficznej Nvidii, stworzony przez Asusa. Jak pokazuje to poniższy zrzut ekranu, w szybkości kopania kryptowalut osiąga 43,77 MH/s, co jest większym wynikiem, iż model referencyjny Nvidii - w jego przypadku jest to 36 MH/s. Kopalnia składająca się z ośmiu kart osiąga wydajność 348 MH/s, co jest niezłym wynikiem. Trzeba jednak pamiętać, że częstotliwość ich pamięci musiała zostać zoptymalizowana, aby było to możliwe. CMP 40HX miała wejść na rynek w pierwszym kwartale roku, jednak tak się nie stało. Wszystko wskazuje na to, że znajduje się jeszcze w fazie testów przed rozpoczęciem masowej produkcji.

Co wiemy o specyfikacji tego wariantu? ASUS CMP 40HX wyposażono w 8 GB pamiąci GDDR6, a zapotrzebowanie na moc karty wynosi 185 W. Jednak zrzuty ekranu z testów wewnętrznych pokazują nam, że zostało to zredukowane to 135 W. Według przecieku będzie kosztować 699 dolarów, czyli ponad 2630 zł. Nie wiadomo jednak, kiedy wejdzie na rynek.

ASUS CMP 40HX - wiemy, ile kosztuje i jak kopie kryptowaluty

Źródło: VideoCardz