ASUS Eee PC 701

Testujemy notebook ASUS Eee PC 701

Testujemy notebook ASUS Eee PC 701

ASUS Eee PC 701

ASUS Eee PC 701

ASUS Eee PC 701

Eee PC szturmem zdobył rynek - za niewielkie pieniądze otrzymujemy przenośny pecet nowej generacji, tzw. netbook. Zredukowany do rozmiarów zeszytu ASUS zbudowany jest na podzespołach mobilnych Intela, lecz mały, 7-calowy ekran o rozdzielczości 800x480 oraz waga 924 g z baterią wykluczają go z grona klasycznych laptopów. Wyposażenie ograniczono do minimum: 512 MB RAM, 4 GB pamięci flash pełniącej rolę twardziela, trzy porty USB, gniazdo LAN oraz modemu i moduł Wi-Fi b/g. Jest również kamera internetowa, czytnik kart MMC/SD i wyjście VGA.

XP nie dla malucha

Na Eee PC zainstalowano specjalną dystrybucję Xandros Linux (są też droższe wersje z Windows XP), dzięki której obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i intuicyjna. Dostępne zasoby podzielono według zadań - rozrywka, nauka, biuro, komunikacja, ustawienia. Do dyspozycji są wszelkie narzędzia przydatne na co dzień, m.in. przeglądarka Firefox, klient poczty Thunderbird, komunikatory Pidgin i Skype, a także pakiet OpenOffice czy odtwarzacz plików multimedialnych. Jednak ASUS oficjalnie nie wprowadził tego maleństwa do sprzedaży w Polsce, więc zarówno interfejs graficzny, jak i układ klawiatury nie są spolonizowane. Istnieją wprawdzie sposoby, aby klawiszami wprowadzać polskie znaki w systemie i używać polskich słowników (i samego interfejsu) w OpenOffice, niestety, niezbyt proste dla mało doświadczonych użytkowników.

ASUS Eee PC 701

Werdykt PCWK

Jeśli chcesz zainstalować Windows XP, nie ma problemu - ASUS dołącza płytę ze sterownikami i szczegółowo opisuje procedurę w instrukcji obsługi. Nam jednak Xandros bardziej pasuje do tego urządzenia, bo jest wygodniejszy w obsłudze (w XP rozdzielczość 800x480 to trochę za mało do komfortowej pracy), zaś testy wykazały, że Eee PC pod jego kontrolą działa na baterii kilkanaście minut dłużej (znacznie ponad 3 godziny).

Procesor Celeron M ULV 353 633 MHz

Pamięć 512 MB DDR2 667

Grafika Intel GMA 900

Waga 924 g

Informacje RM Mobile Solutions

tel. 022 4357500

http://www.mobilesolutions.pl

Cena 1249 zł