ASUS Glaxy7 - "Omnia killer" i konkurent HTC Touch HD

W ciągu najbliższych 2-3 tygodni na rynku pojawi się kolejny zaawansowany smartfon (palmofon) z aparatem 5 Mp - ASUS Glaxy7. Jego konkurentami na rynku będzie m.in. HTC Touch HD i Samsung Omnia.

Komórki na łamach PC World

Jeśli interesują cię nasze recenzje profesjonalnych komórek, możesz o nich poczytać tutaj:

- iPhone 3G

- HTC Touch Diamond P3700

- HTC Touch Pro T7272

- HTC Touch HD T8282

- Samsung Omnia (SGH-i900), jakie robi zdjęcia.

- Samsung Soul (SGH-U900), jakie robi zdjęcia.

Wygląda na to, że okres sierpień-październik 2008 będzie jednym z najgorętszych w branży high-endowych smartfonów. Na rynku zadebiutował już Samsung Omnia - bezpośredni konkurent iPhone'a - i HTC Touch Pro, lada dzień nastąpi oficjalna prezentacja HTC Dream z Androidem Google, tydzień później na rynku zadebiutuje Sony XPERIA X1 oraz oficjalnie pojawią się HTC Touch HD i ASUS Glaxy7.

ASUS Glaxy7 będzie pracował pod kontrolą Windows Mobile 6.1. Pojawi się w nim również konkurencyjny do TouchFLO 3D interfejs Glide UI. Urządzenie wyposażono w 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz LCD (WVGA, 480 x 800), sprzęt obsłuży oczywiście Wi-Fi, Bluetooth i HSDPA. W Glaxy7 pojawi się też moduł GPS. Niektórzy obserwatorzy rynku smartfonów ochrzcili nawet urządzenie mianem "Omnia killer".

Nie są znane szczegółowe parametry techniczne Glaxy7, wiadomo natomiast, że pod ekranem pojawi się trackball, który zastąpi klasyczne klawisze kierunkowe.


Zobacz również