ASUS Nexus 7 drugiej generacji trafił już do przedsprzedaży

O planowanej premierze drugiej generacji udanego tabletu Asus Nexus 7, nad kt

Urządzenia z linii Nexus to smartfony i tablety wykonywane na zlecenie Google przez różnych producentów. Od reszty urządzeń na rynku wyróżnia je system operacyjny, którym jest zawsze najnowszy Android w czystej postaci, bez nakładek producenta. W zeszłym roku do sprzedaży trafił tablet oznaczony Nexus 7, produkcji Asusa. Okazał się on bardzo udanym produktem, łączącym jakość z niską ceną. Oczekiwania wobec jego następcy są więc bardzo wysokie.

Specyfikacja tab=overview" target="_blank" class="link">na stronie sklepu Best Buy, gdzie pojawił się pierwszy raz prawie-oficjalnie następca Nexusa 7, zapowiada się przyzwoicie. Wyposażony został on w układ Qualcomm Snapdragon - S4 Pro albo tegoroczny 600. Czterordzeniowy procesor wraz z układem graficznym Adreno 320 wspierany będzie przez 2 GB pamięci operacyjnej. Wyświetlacz nadal będzie siedmiocalowy, ale będzie miał on teraz rozdzielczość aż 1920 na 1080 punktów.

Zobacz również:

Miłą niespodzianką jest zastosowanie dwóch aparatów - przedni o rozdzielczości 1,2 megapiksela, tylny - 5 megapikseli. Ceny, tak jak pisaliśmy już w zeszłym tygodniu, zaczynać się będą już od 229 dolarów za model z 16 GB pojemności pamięci wewnętrznej.