ASUS ROG Strix SCAR G773Q z RTXem 3080 to stacja robocza i konsola w jednym

Potrzebujesz wydajnego laptopa do pracy, a wieczorami lubisz odprężyć się przy najnowszych grach? ASUS ROG Strix SCAR G773Q to 17-calowy notebook, który idealnie sprawdzi się jako mobilna stacja robocza oraz komputer do gier o wysokiej wydajności. Wszystko dzięki obecności najnowszego układu graficznego Nvidia GeForce RTX 3080 oraz procesora AMD Ryzen 9 5900HX z odblokowanym mnożnikiem.


Jeszcze kilka lat temu zakup komputera przenośnego oferującego wydajność porównywalną z komputerem stacjonarnym był mocno utrudniony. Laptopy gamingowe oraz stacje robocze były ciężkie i nieporęczne, a ich wydajność nadal odstawała od stacjonarnych odpowiedników.

ASUS ROG Strix SCAR G773Q

ASUS ROG Strix SCAR G773Q

Na szczęście wraz z rozwojem technologicznym i produkcją układów scalonych w coraz mniejszym procesie technologicznym, na rynku znajdziemy już komputery przenośne, które bez problemu osiągają wydajność stacjonarnych odpowiedników. Idealnym przykładem jest najnowszy ASUS ROG Strix SCAR G773Q. To 17-calowy notebook, który w środku posiada najnowszy układ graficzny Nvidia GeForce RTX 3080 oraz procesor AMD Ryzen 5 5900HX z odblokowanym mnożnikiem. Podzespoły te pozwalają pracować w programach wymagających wysokiej wydajności oraz grać w najnowsze gry.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra będzie miał mocnego konkurenta! Asus ROG Phone 7 z oficjalną datą premiery
  • Ekran Mini LED, to za mało by mnie przekonać — sprawdziłem Laptopa Asus ROG Flow X16  

Dzięki topowej specyfikacji technicznej, sporej ilości portów oraz kompaktowej obudowie, ASUS ROG Strix SCAR G773Q w ciągu dnia bez problem zastąpi wydajną stację roboczą, a wieczorami oraz w weekendy pozwoli cieszyć się najnowszymi grami w najwyższych detalach.

Sprawdź dlaczego warto zainwestować w ASUS ROG Strix SCAR G773Q z kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 3080 oraz procesorem AMD Ryzne 9 5900HX.

Superwydajny laptop z 17-calowym ekranem waży zaledwie 2,7 kg

Czasy dużych, ciężkich i głośnych komputerów przenośnych dla graczy oraz mobilnych stacji roboczych to już przeszłość. Najnowszy ASUS ROG Strix SCAR G773Q wyposażony w najwydajniejsze dostępne na rynku podzespoły waży zaledwie 2,7 kg. Warto podkreślić, że mówimy o komputerze oferującym procesor z odblokowanym mnożnikiem. Dodatkowo ROG Strix SCAR posiada matrycę o przekątnej 17,3 cala, która znacząco poprawia komfort pracy oraz rozgrywki.

ASUS ROG Strix SCAR G773Q

ASUS ROG Strix SCAR G773Q

Mobilny RTX 3080 - topowa wydajność, ray-tracing i sztuczna inteligencja

ASUS ROG Strix SCAR G773Q oferuje najwydajniejszą kartę graficzną Nvidia dla komputerów przenośnych. Mowa o układzie GeForce RTX 3080, który w chwili obecnej jest bezkonkurencyjny.

Cyberpunk 2077 z włączonym ray-tracingiem

Cyberpunk 2077 z włączonym ray-tracingiem

Procesory graficzne z rodziny RTX 30 zbudowano w oparciu o wielokrotnie nagradzaną architekturę Ampere.

Dzięki obecności aż 6144 rdzeni CUDA o taktowaniu 1245 - 1710 MHz oraz 16 GB pamięci GDDR6, karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3080 pozwoli cieszyć się najnowszymi grami w najwyższych detalach z uruchomionym ray-tracingiem. Technologia ta umożliwia symulowanie fizycznego zachowania światła. Oznacza to, ze kałuże oraz odbicia w lustrach wyglądają jak w rzeczywistości.

Karta graficzna zastosowana w ASUS ROG Strix SCAR G773Q pozwala również skorzystać z najnowszej technologii renderowania DLSS, która wspierana jest przez sztuczną inteligencję. Wykorzystanie nowoczesnych rdzeni Tensor wraz z przetwarzaniem SI pozytywnie wpływa na wydajność oraz ilośc klatek na sekundę.

Stabilna praca w zaawansowanych programach dzięki sterownikom Nvidia Studio

Wysoką wydajność układu graficznego Nvidia GeForce RTX 3080 oraz procesora AMD Ryzen 9 5900HX wykorzystamy również w pracy. Nvidia przygotowała specjalne sterowniki Nvidia Studio, które zostały zoptymalizowane do współpracy z programami do obróbki audio/foto/video, a także aplikacji korzystających ze środowiska CAD.

Sterowniki Nvidia Studio

Sterowniki Nvidia Studio

Dedykowane sterowniki Nvidia Studio są wielokrotnie testowane przed wprowadzeniem na rynek. Dodatkowo podczas ich tworzenia kładziony jest nacisk na szybsze renderowanie.

ASUS ROG Strix SCAR G773Q w połączeniu z oprogramowaniem Nvidia Studio idealnie odnajdzie się podczas pracy z Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Da Vinci Resolve, Adobe Premiere CC czy podczas strumieniowania na żywo.

Wysoka kultura pracy i podwyższona wydajność dzięki ROG Boost

Najnowszy komputer przenośny Asusa pozwala maksymalnie wykorzystać wydajność podzespołów dzięki rozwiązaniu ROG Boost. Jest to autorska technologia pozwalająca dodatkowo podkręcić parametry techniczne kart graficznych Nvidia.

W modelu ASUS ROG Strix SCAR G773Q dzięki ROG Boost możemy zwiekszyć częstotliwość pracy karty graficznej do 1645 MHz przy jednoczesnym zwiększeniu TDP do 130 W.

Technologia ROG Boost sprawia, że nie musimy martwić się o chwilowe spadki płynności, a całość zintegrowano ze specjalnym układem chłodzenia, dzięki któremu mamy pewność, że nasz komputer zawsze będzie gotowy do wykorzystania pełnej wydajności.

17,3-calowy ekran IPS LCD z 300 Hz częstotliwością odświeżania

Wszystkie gry i programy graficzne wyświetlane są na 17,3-calowej matrycy. ASUS ROG Strix SCAR G773Q to obecnie jeden z najmniejszych laptopów z tak dużym ekranem. Mowa o prawie bezbramkowym wyświetlaczu IPS LCD.

Matryca IPS LCD o przekątnej 17,3 cala

Matryca IPS LCD o przekątnej 17,3 cala

Rozdzielczość to klasyczne Full HD - 1920 x 1080 pikseli, ale warto zwrócić uwagę na 300 Hz częstotliwość odświeżania ekranu. Parametr ten w połączeniu z 3 ms czasem reakcji powoduje, że ASUS ROG Strix SCAR G773Q to idealny laptop do grania w gry akcji oraz shootery.

Podczas pracy docenimy matową powierzchnię, która ułatwia prace w trudnych warunkach oświetleniowych oraz 100% pokrycie palety barw sRGB.

Nakładki na zawias to ciekawy dodatek pozwalający spersonalizować laptopa

Nakładki na zawias to ciekawy dodatek pozwalający spersonalizować laptopa

Optyczno-mechaniczna klawiatura z podświetleniem Aura

Odpowiednia klawiatura to w dzisiejszych czasach element niezbędny. Rozwiązanie z laptopa ASUS ROG Strix SCAR G773Q przypadnie do gustu graczom oraz konsumentom, których praca sprawdza się do wprowadzania tekstu. Inżynierowie ASUSa wykorzystali optyczno-mechaniczną klawiaturę, która zapewnia odpowiedni skok i wyraźną reakcję na kliknięcie.

Podświetlana klawiatura optyczno-mechaniczna

Podświetlana klawiatura optyczno-mechaniczna

Świetną klawiaturę uzupełnia podświetlenie RGB Aura. Pod każdym klawiszem znajdziemy niezależną diodę LED, a oprogramowanie pozwala na dowolne ustawienia podświetlenia według naszych preferencji. Co ważne całość zintegrowano z listwą świetlną umieszczoną pod pulpitem roboczym. Rozwiązanie to świetnie prezentuje się w ciemniejszym otoczeniu.

Listwa świetlna pod pulpitem roboczym

Listwa świetlna pod pulpitem roboczym

Rozbudowane złącza wejścia-wyjścia

Wydajny komputer do pracy i grania musi posiadać rozbudowane portfolio portów wejścia/wyjścia. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego laptopa ASUS ROG Strix SCAR G773Q. Komputer wyposażono w trzy porty USB 3.2 Gen 1 Typu A, port USB 3.2 Gen 2 Typu C z obsługą DisplayPort, Power Delivery i G-Sync, złącze HDMI 2.0b, gniazdo słuchawkowe Jack oraz port RJ-45 w standardzie Gigabit Ethernet.

Większość portów wejścia/wyjścia znajdziemy na tylnej części obudowy

Większość portów wejścia/wyjścia znajdziemy na tylnej części obudowy

Dzięki szerokiej gamie portów wejścia/wyjścia możemy zapomnieć o przejściówkach. Dodatkowo komputer pozwala na podłączenie dwóch monitorów o rozdzielczości 4K. Jeden z nich może korzystać z technologii Nvidia G-Sync, która zwiększa płynność rozgrywki.

Złącza wejścia/wyjścia uzupełnianie są przez nowoczesne standardy łączności bezprzewodowej. Komputer ASUS ROG Strix SCAR G773Q posiada kartę kompatybilną z Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.1.

ASUS nie zapomniał o najnowszych standardach łączności

ASUS nie zapomniał o najnowszych standardach łączności

Wysokiej klasy głośniki i mikrofony wspierane przez AI

ASUS ROG Strix SCAR G773Q to 17-calowy laptop. W związku ze sporym wyświetlaczem inżynierom udało się wygospodarować sporo miejsca na dedykowany system audio. Komputer wyposażono w dwa głośniki o mocy 4 W każdy pracujące w stereo. Całość połączono z dwoma 2 W tweeterami oraz oprogramowaniem Smart Amp.

Dodatkowo ASUS ROG Strix SCAR G773Q posiada preinstalowane sterowniki Dolby Atmos.

Głośniki stereo umieszczono na spodniej części obudowy

Głośniki stereo umieszczono na spodniej części obudowy

Na obudowie znajdziemy również system mikrofonów stereo. Współdziałają one z dedykowaną technologią redukcji hałasu z otoczenia, która współpracuje z algorytmami AI.

Dzięki laptopowi ASUS ROG Strix SCAR G773Q z kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 3080 zrezygnujesz z komputera stacjonarnego

ASUS ROG Strix SCAR G773Q z układem graficznym Nvidia GeForce RTX 3080 to niezwykle wydajny komputer przenośny, który z łatwością pokonuje konkurencyjne komputery stacjonarne. Decydując się na laptopa firmy ASUS zyskujemy sporą niezależność oraz mobilność. Ważący niecałe 3 kg ASUS ROG Strix SCAR G773Q z powodzeniem stanie się naszą mobilną stacją roboczą oraz konsolą do gier.

ASUS ROG Strix SCAR G773Q

ASUS ROG Strix SCAR G773Q

Laptopa wyposażono w najnowsze podzespoły, które współpracują z aż 64 GB pamięci operacyjnej oraz dwoma dyskami o pojemności 1 TB. Taka specyfikacja techniczna gwarantuje, że mocy obliczeniowej nie zabraknie nam na kilka następnych lat.