ASUS i Acer pracują nad smartfonami na Androidzie

ASUS oraz Acer planują rozszerzenie swojej oferty smartfonów na modele oparte o system Android. Serwis DigiTimes twierdzi, że premierowe urządzenia firmy ASUS oparte o system Google trafią do sklepów w pierwszej połowie bieżącego roku. Acer wprowadzi swoje produkty na rynek w listopadzie lub grudniu.

DigiTimes, powołując się na własne źródła, podaje, że Asustek Computer oraz Acer już w tym roku rozszerzą swoją ofertę smartfonów na modele oparte o system Google Android.

Podczas targów GSMA Mobile World Congress Barcelona firma Asustek Computer we współpracy z Garmin zaprezentowały oparty na Linuksie smartfon Nuvifone G60 oraz działający na Windows Mobile M20. Jednocześnie "różne firmowe źródła" zdradziły, że urządzenia zbudowane na Androidzie pojawią się "już wkrótce" - nawet w pierwszej połowie tego roku.

DigiTimes dowiedział się ponadto, że swoje smartfony z systemem Android zaoferuje również Acer. Wiadomo, że firma planuje wprowadzenie na rynek dwóch takich urządzeń. Trafią one do sklepów pod koniec roku.