ASUS opóźnia premierę U2E

Przedstawiciele firmy ASUS poinformowali o przesunięciu terminu premiery komputera U2E - czyli zapowiedzianego na początku stycznia niewielkiego notebooka (ważącego ok. 1 kg). Urządzenie miało pojawić się na rynku w najbliższych dniach - producent zdecydował się jednak na przesunięcie momentu rozpoczęcia sprzedaży.

U2E to typowy komputer "ultraprzenośny" - waży zaledwie ok. 1 kg, wyposażono go w 11-calowy, podświetlany LED-ami ekran, procesor Core Duo ULV oraz 32-gigabajtowy dysk SSD. Urządzenia ma się wyróżniać interesującym wzornictwem (obudowa pokryta jest skórką) oraz długim czasem pracy na bateriach - dzięki oszczędnemu procesorowi i dyskowi flash (aczkolwiek producent nie podał na razie, ile dokładnie U2E może pracować bez doładowywania).

ASUS zapewnia, że przyczyną przełożenia premiery nie są żadne problemy techniczne - firma tłumaczy, że zamierza wkrótce zaprezentować całą serię nowych produktów i wydarzenie to ma być idealną okazją do ogłoszenia rozpoczęcia sprzedaży U2E. Niewykluczone, że premiera odbędzie się już pod koniec przyszłego tygodnia, aczkolwiek dokładnego terminu nie podano.