ASUS wypuszcza Android 10 beta dla ZenFone Max Pro M2 i M1

Kolejnym smartfonem na rynku, który otrzyma system Android 10, jest ZenFone Max Pro M2. ASUS już wypuścił dla niego wersję beta.

ZenFone Max Pro M2 pojawił się pod koniec 2018 roku z systemem Android 8.1, a dwa miesiące po debiucie otrzymał aktualizację do wersji 9. Na tym jednak nie koniec - dzisiaj producent, czyli ASUS, wypuścił edycję beta Androida 10 dla tego modelu oraz jego poprzednika, czyli M1. Aktualizacja to plik o nazwie 17.2018.1912.409 i oprócz wersji beta systemu Android przynosi także grudniowe poprawki bezpieczeństwa od Google. Pobrać edycję beta może każdy użytkownik, jednak należy pamiętać, że może ona cechować się dużą niestabilnością i mieć mnóstwo bugów. Pomimo tego powinna umożliwiać przetestowanie mnóstwo funkcji, jak Inteligentne Odpowiedzi, tryb skupienia, czy tryb ciemny dla całego systemu oraz oczywiście sterowanie gestami.

Jeśli posiadasz ZenFone Max Pro M2, możesz pobrać plik aktualizacyjny z tego miejsca. Ma on formę archiwum .zip o wielkości 1,5GB. Jeśli wolisz poczekać na stabilna wersję - z pewnością potrzeba na nią jeszcze co najmniej miesiąc.