ASUS z certyfikatem Viiv

Firma ASUS poszerzyła swoją ofertę o płytę główną N4L-VM DH (której oficjalna prezentacja odbyła się na niedawno zakończonych targach CeBIT). Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z procesorami Intel Core Duo Mobile (Socket 479) i może się poszczycić certyfikatem zgodności ze standardem Intel Viiv.

ASUS z certyfikatem Viiv

ASUS N4L-VM DH

Nowa płyta została wykonana w standardzie micro ATX. Bazuje na chipsecie Intel 945GM + ICH7-M DH i jest w pełni kompatybilna z systemem Windows Media Center Edition.

Dysponuje ona dwoma slotami pamięci Dual-Channel DDRII 667/ 533, złączem PCI-Expressx16, PCI-Expressx1 i dwoma złączami PCI. Komunikację z dyskami zapewniają dwa porty SATA (RAID 0,1) i dwa zewnętrzne SATA II (RAID 0,1). Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialny jest zintegrowany układ Intel GMA 950, natomiast za dźwięk - 8-kanałowa karta obsługująca standardy: Dolby Prologic Iix, Dolby Headphone, Dolby Virtual speaker i Dolby Digital Live. Urządzenie posiada również moduł gigabitowej sieci, wyjście TV-Out oraz dwa złącza FireWire. Co ciekawe, do płyty dołączono również wentylator CPU.

Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy ASUS.