ATI dla wideofilów

Firma ATI rozszerzyła ofertę urządzeń graficznych o kartę DV Wonder, posiadającą rozbudowane możliwości edycji cyfrowego materiału wideo.

Firma ATI rozszerzyła ofertę o kartę graficzną DV Wonder, posiadającą rozbudowane możliwości edycji cyfrowego materiału wideo. Karta jest instalowana w gnieździe PCI i ma dodatkowo złącze standardu FireWire (IEEE 1394). Obecnie na rynku cyfrowych kamer wideo coraz większą popularnością cieszą się urządzenia wyposażone właśnie w gniazda tego standardu, który pozwala na transfer danych z dużą prędkością. Zestaw gniazd przyłączeniowych obejmuje 3 złącza FireWire.

DV Wonder będzie dostarczany w zestawie z najnowszą wersją oprogramowania edycyjnego VideoStudio 5.0 firmy Ulead Systems. Ponadto w skład kompletu wejdzie kabel łączący kartę z kamerą wideo. Produkt jest kompatybilny z każdym urządzeniem wyposażonym w złącze standardu FireWire, włączając w to: dyski twarde, skanery, cyfrowe magnetowidy, kamery oraz inne peryferia.

Karta może być wykorzystywana jako produkt instalowany samodzielnie lub jako narzędzie dodatkowe, realizujące zadania związane z obróbką materiału wideo. Produkt powinien pojawić się w sklepach pod koniec czerwca bieżącego roku, a jego cena została ustalona na poziomie ok. 50 USD.


Zobacz również