ATI "dopali" DivX-a

ATI zawiązało z DivXNetworks strategiczne porozumienie dotyczące wykorzystania funkcji Radeonów 9500 i 9700 do polepszania i przyspieszania odtwarzania filmów DivX.

ATI "dopali" DivX-a

Wspomniane w umowie funkcje to głównie firmowe rozwiązanie ATI Fullstream, który do tej pory poprawiał jakość obrazu (jest to filtr blokowy redukujący widoczne połączenia pomiędzy kwadratami wynikającymi z dużej kompresji) wyłącznie w niektórych programach (np. RealPlayer) do internetowego przekazu strumieniowego. Teraz działanie tej funkcji zostanie poszerzone o współpracę z plikami DivX.

Drugą z przydatnych funkcji, którą posiadają nowe Radeony jest Videoshader przyspieszający odtwarzania skompresowanych plików wideo oraz również zawierający filtry do redukcji objawów kompresji. Zdaniem ATI Radeony 9500 i 9700 przyspieszą wydajność dekodowania DivX-ów nawet do 50%. Spadnie jednocześnie obciążenie procesora tym procesem.

O możliwości "zaprzęgnięcia" wyżej wymienionych funkcji do dekodowania materiału MPEG-4 pisaliliśmy zaraz po premierze nowej serii Radeonów. Teraz nasze i na pewno Wasze życzenia stały się faktem.