AU Optronics gra w zielone

Przedstawiciele firmy AU Optronics (AUO) poinformowali o rozpoczęciu masowej produkcji nowych 32-calowych paneli LCD. Urządzenia, jak przekonuje producent, cechują się o 50% mniejszym poborem mocy od tradycyjnych paneli tej samej wielkości.

Nowe, 32-calowe panele LCD z pewnością przypadną do gustu tym wszystkim, którym na sercu leży ochrona środowiska. Inżynierowie firmy AUO zredukowali bowiem ilość wykorzystywanych do podświetlenia matryc lamp fluorescencyjnych CCFL (cold cathode fluorescent lamp) z szesnastu do czterech (w kształcie litery U). Dodatkowo w każdej z nich zredukowano ilość rtęci aż o 82 %.

Warto również dodać, że firma AUO zamierza w większym stopniu skupić się na kolejnym rozwiązaniu przyczyniającym się do zwiększenia oszczędności energii, a mianowicie wykorzystaniu w większym stopniu diod LED. Jak utrzymują jej przedstawiciele, do 2010 roku z jej linii produkcyjnych będą zjeżdżały wyłącznie panele korzystające z LED-owego podświetlenia. Tajwański producent zamierza również w niedalekiej przyszłości zając się produkcją ogniw słonecznych.