AURO 2 S - nowa nawigacja samochodowa od NavRoad

AURO 2 S to następca nawigacji  AURO S. Urządzenie posiada 5 calowy ekran o rozdzielczości 800x480, który charakteryzuje się dobrym kontrastem i nasyceniem Nawigacja jest niewielka i poręczna. Można swobodnie i wygodnie nosić ją przy sobie, po opuszczeniu samochodu.

Bluetooth - szerokie możliwości wykorzystania

AURO 2 S wyposażono w Bluetooth dzięki któremu istnieje możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności programu nawigacyjnego - AutoMapa. Połączenie z internetem, realizowane po sparowaniu nawigacji z telefonem umożliwia pobieranie i wysyłanie informacji o aktualnej sytuacji na drogach. Dzięki temu kierowca może dotrzeć do celu podróży z pominięciem zablokowanych, czy też nieprzejezdnych odcinków trasy. Funkcjonalność opisaną powyżej realizuje moduł AM Traffic będący elementem programu do nawigacji AutoMapa.

Bluetooth umożliwia  także korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Nawigacja po sparowaniu z telefonem dysponuje historią połączeń telefonicznych oraz pobraną z telefonu listą kontaktów. (dot. większości telefonów)

Internet i transmiter FM - większe możliwości

Urządzenie posiada dostęp do przeglądarki internetowej. Nawigacja jest także wyposażona w transmiter FM. Pozwala on na wydobycie dźwięków urządzenia przez zestaw głośników samochodowych. Nowe urządzenie oferuje funkcję AUTO FM, dzięki której można ustawić transmiter na częstotliwość aktualnie słuchanej stacji i dźwięk z urządzenia będzie chwilowo zagłuszał radio.

Ergonomia

Dla nowego modelu przewidziano aktywny uchwyt umożliwiający wygodny montaż oraz demontaż urządzenia, np. dzięki opcji podłączenia zasilania do uchwytu. Uchwyt ten znajduje się już w standardowym zestawie AURO 2 S. Dodatkowo dla zwiększenia wygody użytkownika dodano przyciski sprzętowe pozwalające na regulację głośności. Dwupunktowo regulowany uchwyt zapewnia dokładne ustawienie urządzenia, tak by było ono doskonale widoczne.

Multimedia

Urządzenie posiada przeglądarkę fotografii. Daje także możliwość odtwarzania muzyki oraz filmów, w tym również z pendrive’a. Obsługę pamięci zewnętrznej zapewnia USB host, który umożliwia także komunikację z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak np. systemy zarządzania flotą. AURO 2 S oferuje dodatkowo kalkulator, kalendarz, gry oraz e-book.

Odblokowany system

Najnowszy model NavRoad  wyposażony jest w odblokowany system Windows. Umożliwia to instalowanie przez użytkownika dowolnego oprogramowania. Wyposażenie tego modelu w jedną z oferowanych map - AutoMapę lub NavRoad map umożliwia korzystanie z programu w którym zadbano o: przejrzysty widok trasy, informacje o wyborze prawidłowego dla wykonywanego manewru pasa ruchu, informacje o fotoradarach, drogowskazy, jasne, zrozumiałe komunikaty głosowe pojawiające się z odpowiednim wyprzedzeniem itp.