AV-TEST ogłosił wyniki badań nad najlepszym antywirusem dla Windowsa 10

Cyberbezpieczeństwo w sieci jest niezwykle ważne, a wie o tym AV-TEST, czyli grupa badaczy zajmująca się sprawdzaniem programów antywirusowych. Tym razem wzięła pod lupę większość popularnych aplikacji ochronnych dla Windowsa 10.

Niezależna ogranizacja zajmująca się badaniem efektywności programów bezpieczeństwa przeprowadziła badanie 17 produktów przeznaczonych do ochronny sprzętów z oprogramowaniem Windows 10 Proffesional. AV-TEST znany jest ze sprawdzania antywirusów pod każdym kątem, przy czym wyszczególnił trzy główne kategorie: wydajność, użyteczność i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem.

Bitdefender

Według badań najlepiej sprawdził się program Bitdefender Endpoint Security 6.6, który otrzymał maksymalną liczbę 18 punktów, po 6 w każdej kategorii. Dodatkowo okazuje się, że nie spowalniał on pracy komputera przy jednoczesnym korzystaniu z przeglądarki, czy innych często używanych aplikacji.

Drugą wysoko ocenioną aplikacją firmy Bitdefender jest Endpoint Security (Ultra) 6.6, która otrzymała 6 punktów za ochronę przed malwarem oraz użyteczność, przy czym za wydajność tylko pół punktu mniej, co daje w sumie 17,5 na 18 możliwych.

Przy takich dobrych wynikach nikogo nie dziwi, że AV-TEST przyznał obu programom certyfikat "Top-Product".

Zobacz również: Cyberataki stają się coraz poważniejsze - wyniki badań niepokoją