AVG Anti-Virus 9.0 do pobrania. Darmowa wersja w październiku

AVG Technologies udostępniła do pobrania najnowszą wersję oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo w Internecie - AVG Anti-Virus 9.0. Jednocześnie poinformowano, że darmowa wersja AVG Free 9.0 pojawi się w Sieci w połowie października.

Paul Burke z AVG powiedział, że AVG 9.0 przygotowywane było według trzech głównych zasad: "szybciej, bezpieczniej, łatwiej". Aby podkreślić wagę tych słów, Burke dodał, że AVG 9.0 zaoferuje nawet o 50% szybszy czas skanowania systemu. Poprawę rzędu 10-15 procent uzyskano także w czasie uruchamiania i zużyciu pamięci. W AVG Anti-Virus 9.0 wprowadzono istotne usprawnienia zwiększające szybkość funkcjonowania i poziom ochrony oprogramowania. Poprawiono jednocześnie komfort obsługi aplikacji.

W AVG 9.0 podstawą pozostaje ochrona z użyciem sygnatur. Aplikacja dodatkowo oferuje jednak technologię białej listy, analizę behawioralną oraz analizę opartą o sieci rozproszone (usługi chmurowe). Pozwala to skutecznie przeciwdziałać tysiącom nowych zagrożeń, jakie pojawiają się każdego dnia.

Producent twierdzi, że prawdziwą rewolucją w AVG 9.0 jest integracja między modułami stałej ochrony (Resident Shield), firewalla oraz ochrony tożsamości. Dzięki temu poszczególne komponenty mogą współdzielić między sobą informacje, zwiększając zdolność AVG do wykrywania i usuwania bądź blokowania niebezpiecznego oprogramowania, rootkitów oraz prób kradzieży tożsamości, dla których nie wydano jeszcze sygnatur. AVG 9.0 oferuje także ulepszoną ochronę przeciwko phishingowi, co wiąże się z poprawkami wprowadzonymi do modułu LinkScanner.

Za ochronę tożsamości odpowiedzialna jest m.in. nowa usługa AVG Indentity Theft Recovery Unit (ITRU). W ramach ITRU klienci AVG zamieszkujący w Stanach Zjednoczonych, którzy padli ofiarą kradzieży danych personalnych, będą mogli liczyć na darmowe wsparcie zespołu specjalistów ds. odzyskiwania tożsamości. Funkcja będzie dostępna z poziomu paska narzędziowego AVG Security Toolbar.

Roczna licencja na AVG Anti-Virus 9.0 kosztuje w Wielkiej Brytanii 39 funtów. Wersja AVG Free 9.0 pojawi się w Sieci w połowie października br.