AVG Anti-Virus Free Edition 8 po raz pierwszy po polsku

Jeden z najpopularniejszych darmowych programów antywirusowych wreszcie jest dostępny po polsku. AVG Anti-Virus 8 Free Edition to doskonała aplikacja łącząca w sobie cechy efektywnej ochrony komputera z łatwym i przyjaznym interfejsem. Chroni przed standardowymi zagrożeniami z sieci, takimi jak wirusy, konie trojańskie i inne niebezpieczne oprogramowanie.

AVG Anti-Virus Free Edition to, jak sama nazwa wskazuje, darmowa wersja popularnej aplikacji antywirusowej. Pierwsze kompilacje programu zostały udostępnione już w kwietniu tego roku, jednak po raz pierwszy mamy do czynienia z polską wersją językową.

***

AVG Anti-Virus Free Edition 8 po polsku" data-status="http://programy.pcworld.pl/pc/programy/19355/AVG.Anti.Virus.Free.Edition.8.0.175a1382.PL.html">Pobierz AVG Anti-Virus Free Edition 8 po polsku

***

Wśród ciekawych możliwości ósmej wersji darmowego AVG Anti-Virus trzeba wymienić zabezpieczenia niedostępne w edycji 7.5. Producent zdecydował się na integrację z narzędziem LinkScanner, dotychczas udostępnianym w oddzielnym pliku. Dzięki niemu, w wynikach wyszukiwarek Google, Yahoo! i MSN pojawia się dodatkowa ikonka informująca użytkownika o tym, czy dana witryna jest bezpieczna (w razie zagrożenia wyświetlana jest widoczny komunikat). Po najechaniu na nią kursorem myszki dodatkowo zostaniemy poinformowani o adresie IP strony i dokładnej dacie oraz godzinie skanowania. Aplikacja dobrze radzi sobie także z ochroną poczty, jednak brak w niech zabezpieczeń anty-spamowych. Warto więc pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu w tym zakresie.

AVG Anti-Virus 8 nareszcie po polsku

AVG Anti-Virus 8 nareszcie po polsku

AVG Anti-Virus 8 Free Edition pozbawiona jest firewalla (dostępnego w pełnych, komercyjnych wersjach aplikacji), dlatego dla pełnego bezpieczeństwa niezbędna jest instalacja innego oprogramowania. Warto też przypomnieć, że ochrona anty-spamowa dostępna jest jedynie w komercyjnej edycji produktu. Mimo to program zapewnia dużą dawkę bezpieczeństwa i skuteczną ochronę antywirusową, zwłaszcza, że umożliwia darmową aktualizację bazy wirusów, tej samej, z której korzystają pełne płatne edycje aplikacji. Program korzysta zresztą z tego samego silnika skanującego, co jego komercyjny starszy brat AVG Anti-Virus Professional - jedyna różnica w tym zakresie jest niższy priorytet aktualizacji.

Moduł linkscanner - także dostepny w naszym rodzimym języku

Moduł linkscanner - także dostepny w naszym rodzimym języku

W ósmej wersji zaprezentowano także całkiem nowy interfejs, teraz w całości spolszczony (interfejs programu dostępny jest także po angielsku, francusku, niemiecku, włosku i holendersku). W naszym rodzimym języku wyświetlana jest również informacja z modułu LinkScanner.

AVG Internet Security

Oprócz skanowania zgodnego z ustawionym harmonogramem lub na żądanie, AVG Free integruje się także z eksploratorem Windows oraz pozwala na przeskanowanie wybranego zasobu (pliku, folderu, lokalizacji skrótu) z poziomu menu kontekstowego (Klik prawym przyciskiem myszy na wybrany zasób i wybierz opcję Testuj za pomocą AVG Free.)

Jeśli chodzi o skuteczność wykrywania zagrożeń, AVG Anti-Virus Free Edition 8 plasuje się w światowej czołówce. Jedyną niedogodnością, oprócz oczywistego braku firewalla i zapory antyspamowej, jest zakładka pojawiająca się pod oknem głównym programu. Zachęca nas ona do zakupu pełnej wersji

. Na szczęście bez problemu możemy ukryć ją wybierając opcję "Ukryj powiadomienie".

***

AVG Anti-Virus Free Edition 8 po polsku możesz pobrać z serwisu PCWorld.pl

***