AVG Anti-Virus Free Edition 8 po raz pierwszy po polsku

Jeden z najpopularniejszych darmowych programów antywirusowych wreszcie jest dostępny po polsku. AVG Anti-Virus 8 Free Edition to doskonała aplikacja łącząca w sobie cechy efektywnej ochrony komputera z łatwym i przyjaznym interfejsem. Chroni przed standardowymi zagrożeniami z sieci, takimi jak wirusy, konie trojańskie i inne niebezpieczne oprogramowanie.

AVG Anti-Virus Free Edition to, jak sama nazwa wskazuje, darmowa wersja popularnej aplikacji antywirusowej. Pierwsze kompilacje programu zostały udostępnione już w kwietniu tego roku, jednak po raz pierwszy mamy do czynienia z polską wersją językową.

***

Pobierz AVG Anti-Virus Free Edition 8 po polsku

***

Wśród ciekawych możliwości ósmej wersji darmowego AVG Anti-Virus trzeba wymienić zabezpieczenia niedostępne w edycji 7.5. Producent zdecydował się na integrację z narzędziem LinkScanner, dotychczas udostępnianym w oddzielnym pliku. Dzięki niemu, w wynikach wyszukiwarek Google, Yahoo! i MSN pojawia się dodatkowa ikonka informująca użytkownika o tym, czy dana witryna jest bezpieczna (w razie zagrożenia wyświetlana jest widoczny komunikat). Po najechaniu na nią kursorem myszki dodatkowo zostaniemy poinformowani o adresie IP strony i dokładnej dacie oraz godzinie skanowania. Aplikacja dobrze radzi sobie także z ochroną poczty, jednak brak w niech zabezpieczeń anty-spamowych. Warto więc pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu w tym zakresie.

AVG Anti-Virus Free Edition 8 po raz pierwszy po polsku

AVG Anti-Virus 8 nareszcie po polsku

AVG Anti-Virus 8 Free Edition pozbawiona jest firewalla (dostępnego w pełnych, komercyjnych wersjach aplikacji), dlatego dla pełnego bezpieczeństwa niezbędna jest instalacja innego oprogramowania. Warto też przypomnieć, że ochrona anty-spamowa dostępna jest jedynie w komercyjnej edycji produktu. Mimo to program zapewnia dużą dawkę bezpieczeństwa i skuteczną ochronę antywirusową, zwłaszcza, że umożliwia darmową aktualizację bazy wirusów, tej samej, z której korzystają pełne płatne edycje aplikacji. Program korzysta zresztą z tego samego silnika skanującego, co jego komercyjny starszy brat AVG Anti-Virus Professional - jedyna różnica w tym zakresie jest niższy priorytet aktualizacji.

AVG Anti-Virus Free Edition 8 po raz pierwszy po polsku

Moduł linkscanner - także dostepny w naszym rodzimym języku

W ósmej wersji zaprezentowano także całkiem nowy interfejs, teraz w całości spolszczony (interfejs programu dostępny jest także po angielsku, francusku, niemiecku, włosku i holendersku). W naszym rodzimym języku wyświetlana jest również informacja z modułu LinkScanner.

Oprócz skanowania zgodnego z ustawionym harmonogramem lub na żądanie, AVG Free integruje się także z eksploratorem Windows oraz pozwala na przeskanowanie wybranego zasobu (pliku, folderu, lokalizacji skrótu) z poziomu menu kontekstowego (Klik prawym przyciskiem myszy na wybrany zasób i wybierz opcję Testuj za pomocą AVG Free.)

Jeśli chodzi o skuteczność wykrywania zagrożeń, AVG Anti-Virus Free Edition 8 plasuje się w światowej czołówce. Jedyną niedogodnością, oprócz oczywistego braku firewalla i zapory antyspamowej, jest zakładka pojawiająca się pod oknem głównym programu. Zachęca nas ona do zakupu pełnej wersji AVG Internet Security. Na szczęście bez problemu możemy ukryć ją wybierając opcję "Ukryj powiadomienie".

***

AVG Anti-Virus Free Edition 8 po polsku możesz pobrać z serwisu PCWorld.pl

***


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: