AVG Identity Protection w polskiej wersji językowej

AVG Technologies udostępniła nowe wersje językowe oprogramowania AVG Identity Protection (IDP), w tym również polską.

W angielskiej wersji językowej ochrona tożsamości (IDP) została wprowadzona w AVG 8.5, po przejęciu przez AVG firmy Sana Security. Technologii Sana Security pomaga w zapobieganiu kradzieżom tożsamości wykorzystując analizy zachowań oraz charakteru szkodliwego oprogramowania do budowaniu ochrony, która nie wymaga scentralizowanej aktualizacji sygnatur. Oprogramowanie stale się "uczy" i zwiększa poziom ochrony w oparciu o informacje pochodzące z rzeczywistych ataków na rzeczywistych użytkowników.

Oprogramowanie jest kompatybilne nie tylko z produktami AVG, ale z większością popularnych programów antywirusowych. Jest ono także częścią pakietu AVG Internet Security, który stanowi kompleksową ochronę dla wszystkich działań prowadzonych w sieci.

AVG Identity Protection stanowi dodatkową warstwę zabezpieczeń, która ma poprawiać poziom bezpieczeństwa użytkownika chroniąc przed zagrożeniami, których podstawowe oprogramowanie antywirusowe nie jest w stanie wychwycić. Oprogramowanie wykorzystuje technologię analiz behawioralnych, która pozwala na sprawdzeniu czy programy działające na komputerze zachowują się tak, jak powinny. Wykrycie podejrzanego zachowania, które mogłyby prowadzić do kradzieży danych osobowych, powoduje jego blokadą, zapobiegając w ten sposób potencjalnej kradzieży.

Program AVG Identity Protection w polskiej wersji językowej kosztuje 73,99 PLN (z VAT).