AVG PC Tuneup 2015 - optymalizacja systemu od producenta znanego antywirusa

AVG PC Tuneup to pakiet narzędzi do optymalizacji systemu, przygotowany przez producenta popularnego antywirusa. Posiada ciekawe funkcje, które sprawiają, że warto sprawdzić go w praktyce.

W pakiecie znajduje się kilkanaście narzędzi, z których każde odpowiedzialne jest za inny aspekt pracy komputera oraz systemu Windows. Deactivator to moduł odpowiedzialny za wyłączanie zbędnych, pracujących w tle aplikacji, które spowalniają komputer, Drive Defrag służy do wydajnej defragmentacji dysku twardego, Browser Cleaner ma za zadanie oczyścić stare lub uszkodzone dane przeglądarek (współpracuje z ponad dwudziestoma pięcioma najbardziej znanymi, w tym Internet Explorer, Firefox, Chrome i Opera). Nadto nie brak tu narzędzi odpowiedzialnych za oczyszczenie i naprawę rejestru - zajmują się tym moduły Registry Cleaner i Registry Doctor. W zestawie znajdują się również ich odpowiedniki do utrzymywania dysku twardego w jak najlepszej kondycji.

AVG PC Tuneup 2015 - optymalizacja systemu od producenta znanego antywirusa

AVG PC Tuneup

AVG PC Tuneup przeznaczone jest zarówno dla posiadaczy komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. Dla tych drugich znajdują się tu dwa narzędzia związane z używaniem baterii urządzenia - Tryb Ekonomiczny oraz Samolotowy. Służą one zaoszczędzeniu zużycia akumulatora podczas podróży. Do obsługi tego programu nie potrzeba jakiejś zaawansowanej znajomości systemu - istnieje tu opcja naprawy za pomocą jednego kliknięcia, a także funkcja automatycznej konserwacji systemu co wyznaczony czas. O wszystkich możliwościach pakietu można przekonać się dzięki jego wydaniu testowemu, które można pobrać z naszej strony.