AXEN X1 - mobilny demon wydajności

Firma SavRow wprowadziła na rynek notebooka, wyposażonego w dwa układy graficzne firmy Nvidia, pracujące w trybie SLI. Model AXEN-X1 przeznaczony jest przede wszystkim dla graczy i - jak zapewnia producent - nie ustępuje wydajnością najnowszym komputerom stacjonarnym.

AXEN X1 - mobilny demon wydajności

SavRow AXEN-X1

Nowe urządzenie dysponuje dwoma układami graficznymi GeForce 7800 GTX pracującymi w trybie SLI (technologii zwiększającej wydajność układów graficznych nawet o 1,87x w stosunku do konfiguracji z jedną kartą) oraz procesorem AMD Turion64 pracującym z częstotliwością 2,2 GHz. Notebook wyposażony jest w 19-calowy panoramiczny wyświetlacz LCD o rozdzielczości WSXGA+ (1680×1050 pikseli), 2 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 160 GB.

SavRow AXEN-X1 można już zamawiać w systemie przedsprzedaży - jego cena to 4997 USD. Dostępna jest również uboższa konfiguracja (1 GB pamięci, 80 GB dysk twardy) w cenie 4335 USD. Na obie wersje udzielana jest 3-letnia gwarancja.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy notebook, wyposażony w dwie karty graficzne, pracujące w trybie SLI - kilka dni temu podobny produkt zaprezentowała firma WidowPC (pisaliśmy o tym w tekście "Sting - notebook z SLI").