AXIS 207 - miniaturowe oko podglądacza

Firma Axis Communications ma już w swojej ofercie miniaturową kamerę sieciową AXIS 207. Jak twierdzą przedstawiciele producenta, to najmniejsza na świecie kamera sieciowa wykorzystująca kompresję MPEG-4.

Kamera sieciowa AXIS 207

Kamera sieciowa AXIS 207

Kamera sieciowa AXIS 207 to urządzenie o niewielkich gabarytach (85 x 55 x 34 mm) przeznaczone do monitoringu pomieszczeń, zaopatrzone w sensor CMOS z progresywnym skanowaniem. AXIS 207 potrafi zarejestrować sekwencje wideo w rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli) z prędkością 30 klatek na sekundę, z dźwiękiem, stosując kompresję MPEG-4 lub streaming Motion JPEG. Co ciekawe, posiada wbudowany serwer WWW. Zapewnia to możliwość połączenia z kamerą praktycznie z dowolnego miejsca i zdalne monitorowanie.

Z kamerą może się połączyć jednocześnie do 10 użytkowników. Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa stosowany jest system haseł dostępu. Do urządzenia dołączone jest specjalne oprogramowanie AXIS Camera Explorer, które ułatwia zarządzanie, przeglądanie i nagrywanie. Dostępny jest również system detekcji ruchu, który może aktywować proces rejestrowania obrazu.

Cenę kamery AXIS 207 ustalono na 349 USD.

Więcej informacji: Axis Communications


Zobacz również