AbiWord 2.8.2 - zamiast Worda

Jeżeli szukasz dobrego edytora tekstu i nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi w postaci arkuszy kalkulacyjnych bądź programów do tworzenia prezentacji zainstaluj edytor AbiWord. To również doskonały wybór jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na aplikacje komercyjne - AbiWord jest darmowy.

AbiWord 2.8.2 - zamiast Worda

AbiWord 2.8.2

AbiWord 2.8.2 to rozbudowany edytor tekstu. Program jest bezpłatny, tworzy go społeczność Open Source. Edytor nie ustępuje funkcjonalnością swoim rozbudowanym odpowiednikom - na przykład komercyjnemu MS Word czy bezpłatnej aplikacji Write wchodzącej w skład pakietu OpenOffice. Jest przy tym szybki, wydajny i ma niewielkie rozmiary. Do codziennej pracy w zupełności wystarczy.

Edytor obsługuje style i ma zaawansowane narzędzia do formatowania tekstu. Program pozwala na wstawiane do tekstu tabelek, pól, ramek, list czy przypisów. Na podstawie użytych w dokumencie styli wygeneruje spis treści, a za pomocą dedykowanego edytora utworzy skomplikowane równania matematyczne.

Zobacz również:

  • Microsoft Office 365 - ile kosztuje, gdzie kupić najtaniej?
  • Najlepsze produkcje dokumentalne na Netflix

Interfejs aplikacji jest spolszczony i została ona wyposażona w narzędzia do sprawdzania polskiej pisowni. Ważne jest również to, że odczytuje i zapisuje dokumenty stworzone w formacie OpenOffice i MS Office - AbiWord rozpoznaje prawie trzydzieści formatów dokumentów tekstowych.

Pliki edytora mogą być współdzielone pomiędzy różnymi użytkownikami. Umożliwia to wspólna pracę nad dokumentem. Konta użytkowników definiowane są w programie. AbiWord obsługuje plug-iny. Z poziomu interfejsu programu i na stronie WWW aplikacji dostępnych jest kilkadziesiąt wtyczek.

Minusem programu są kłopoty ze stabilnością. Edytor wiesza się przy wykonywaniu niektórych operacji, zwłaszcza tych wykorzystujących wtyczki.

Informacje: www.abisource.com

Cena: bezpłatny

Pobierz: AbiWord 2.8.2