Abit - nowa płyta z chipsetem CrossFire

Po wprowadzeniu przez ATI nowego chipsetu CrossFire Xpress 3200 na rynku pojawia się coraz więcej płyt głównych na nim bazujących. Firma Abit nie chce oczywiście pozostać w tyle i odpowiada konkurencji modelem AT8 32X.

Nowa płyta (305 x 245mm), przeznaczona do współpracy z procesorami AMD bazującymi na podstawce Socket 939, w pełni wykorzystuje dwa sloty PCI-Express x16. Dysponuje gniazdami pamięci Dual Channel DDR 400/333/266 ECC umożliwiającymi jej rozbudowę nawet do 8 GB! W płytę wbudowano dwa sloty PCI-Express x1 i PCI, gigabitowy układ sieciowy oraz 8-kanałową kartę dźwiękową HD z wyjściem cyfrowym S/PDIF. Do komunikacji z dyskami służą 2 łącza Ultra DMA 33/66/100/133 oraz 6 łącz SATA II RAID, natomiast połączenie z innymi urządzeniami zapewniają 4 porty USB 2.0 oraz jeden FireWire.

Warto również wspomnieć o zastosowanych technologiach: Silent-OTESII i uGuru. Pierwsza odpowiedzialna jest za pasywne chłodzenie, natomiast druga to zbiór czterech aplikacji: ABIT EQ (monitoruje napięcie i temperaturę oraz umożliwia aktywację lub dezaktywację sygnałów ostrzeżeń), ABIT OC Guru (umożliwia podkręcanie parametrów pracy - ręczne i automatyczne), ABIT FlashMenu (pozwala ma zaktualizowanie BIOS-u z poziomu systemu operacyjnego) i ABIT BlackBox (uruchamia się podczas awarii systemu i tworzy raport zdarzenia - można go przesłać do ABIT-a i uzyskać pomoc techniczną).

Niestety, termin pojawienia się w sprzedaży nowej płyty oraz jej cena nie są znane.

Więcej informacji: Abit


Zobacz również