Abit zrezygnuje z produkcji płyt?

Abit zastanawia się nad porzuceniem rynku płyt głównych. Powodem decyzji ma być fakt, że sprzedaż urządzeń firmy od pewnego czasu spada.

Firma-matka Abita, Universal Scientific Industrial, planuje restrukturyzację, gdyby sprzedaż płyt z chipsetem P45 nie osiągnęła zakładanego poziomu. Pierwotne, bardzo ambitne koncepcje USI mówiły o Abicie jako o marce reprezentującej wyższą jakość niż producenci ze średniej półki, ale niższą cenę niż ma sprzęt z półki wyższej. Takie podejście miało być receptą na sukces.

Niestety, najwyraźniej się nie udało. W zeszłym roku kupiono ok. 2,5 miliona płyt głównych Abita. Założenia na rok 2008 mówiły o 6 milionach, ale w związku ze spadkiem sprzedaży szanse na ich realizację są niewielkie.

Dlatego Abit miałby całkowicie zrezygnować z produkcji płyt i skupić się na innych fragmentach rynku.

Dodatkowe informacje: "Abit May Stop Producing Motherboards" (w języku angielskim)

Aktualizacja: 29 maja 2008 14:47

Abit zaprzeczył, jakoby firma planowała rezygnację z rynku płyt głównych. Firma nie tylko go nie porzuca, ale planuje też wprowadzenie kilku nowych modeli. Jak utrzymują przedstawiciele korporacji, w ciągu ostatnich 12 miesięcy Abit znacząco zwiększył swe udziały w rynku zarówno Zachodniej Europy, jak i Azji czy Bliskiego Wschodu.

Nowe urządzenia z logo firmy mają stanowić rozszerzenie oferty, a nie zastępnik dla płyt głównych. Będą to cyfrowe ramki do zdjęć ze zintegrowanymi drukarkami oraz mobilne urządzenia internetowe.