Abonament RTV razem z prądem - czy premier nas uratuje?

Abonament z rachunkiem za prąd? To już nie żarty. KRRiT jest zdeterminowana, by wprowadzić swój pomysł w życie, co uniemożliwi nam uniknięcie opłacania abonamentu. Na szczęście jest jeszcze ostania nadzieja, a jest nią premier polskiego rządu.

Ok

Jak wiemy abonament RTV to jedna, wielka czarna dziura, z której wyciekają pieniądze. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji już jakiś czas temu wymyśliła w jaki sposób skutecznie ściągać abonament, ale ostatnio postanowiła wprowadzić to rozwiązanie w życie - nadchodzi abonament RTV z rachunkiem za prąd.

Abonament RTV z rachunkiem za prąd

Nowe zasady płacenia abonamentu opierają się na założeniu, że każdy kto korzysta z prądu, posiada jednocześnie telewizor, radio lub komputer, czyli teoretycznie ma w domu odbiornik RTV. Jakby tego było mało Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji próbuje sięgnąć jednocześnie po pieniądze z budżetu - według KRRiT za zwolnionych z abonamentu miałoby dopłacać z budżetu państwo.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na usługi i urządzenia w Play, Orange, T-Mobile i Plus [23.06.2022]
Abonament RTV razem z prądem - czy premier nas uratuje?

KRRiT

Donald Tusk przeciwko pomysłowi KRRiT?

Na szczęście to nie KRRiT będzie miała ostanie słowo we wprowadzaniu tych zmian, lecz rząd. Donald Tusk oświadczył właśnie, że nie podoba mu się pomysł ściągania abonamentu wraz z rachunkiem za prąd. Miejmy nadzieję, że premier nie ulegnie medialnym lobbystom.

Abonament z prądem nieunikniony, ale niesprawiedliwy?

Nowy system uniemożliwiałby unikanie płacenia abonamentu. Bądź co bądź bez prądu żyć się nie da. Inna sprawa, że taka ustawa byłaby niesprawiedliwa. Nie tylko telewizor, komputer czy radio działa przecież na prąd - a co z osobami, które korzystają z prądu do takich urządzeń jak pralka, kuchenka czy zwykłe oświetlenie? Oni też mają płacić abonament? To jakiś absurd.

Abonament RTV droższy w 2012 roku

Warto wspomnieć, że Polaków - niezależnie od zmian - czeka podwyżka abonamentu w 2012 roku - za radio trzeba będzie płacić co miesiąc 5,5 zł, a za odbiornik TV aż 18,5 zł.

Abonament RTV razem z prądem - czy premier nas uratuje?

Pilot

Czy premier powstrzyma zakusy KRRiT?

Miejmy nadzieję, że premier powstrzyma zakusy KRRiT. Mnie cały ten pomysł wydaje się absurdalny i niekonstytucyjny.

A co Wy myślicie na ten temat?