Abonament na dostęp do wybranych treści w Internecie wszedł w życie

42 serwisy przystąpiły do systemu płatności firmy Piano Media. Oznacza to, że za dostęp do niektórych publikowanych przez nie treści będziemy musieli zapłacić blisko 20 złotych miesięcznie. Spokojnie...PCWorld.pl nie ma wśród nich:)

Do oferowanego przez firmę Piano Media systemu płatności przystąpiło siedmiu polskich wydawców: Agora, Murator, Polskapresse, Media Regionalne, Edytor, Ringier Axel Springer i Polskie Radio. Oznacza to, że od poniedziałku dostęp do wybranych treści publikowanych na łamach 42 serwisów (27 dzienników ogólnopolskich i regionalnych, 14 magazynów oraz strony Polskiego Radia) możliwy jest po opłaceniu miesięcznego abonamentu w wysokości 19,90 złotych, lub rocznego abonamentu w wysokości 199 złotych.

Osoby, które zdecydują się na korzystanie z tej oferty mogą ponadto liczyć w niektórych przypadkach na dostęp do materiałów publikowanych tylko w papierowych wydaniach gazet i magazynów.

Poniżej lista przykładowych treści dostępnych po opłaceniu abonamentu:

- magazyny Gazety Wyborczej: Duży Format, Wysokie Obcasy i Magazyn Świąteczny

- dział wideo serwisu muratordom.pl

- kalkulatory oferowane przez serwis poradnikzdrowie.pl

- kronika kryminalna se.pl

W sumie według szacunków Piano Media systemem płatności zostanie objętych 10-15 procent wszystkich materiałów publikowanych przez wspomniane 42 serwisy.

Piano Media

System firmy Piano Media to świeże rozwiązanie, które dostępne było wcześniej jedynie w Słowacji (od 2011 roku) i Słowenii (od 2012 roku). Oznacza to, że Polska jest pierwszym dużym rynkiem, który będzie z niego korzystał.