About.me, czyli twoja wizytówka w sieci

Stworzenie własnej strony w About.me trwa około 15 minut. Taka wizytówka może posłużyć do kontaktu z potencjalnymi klientami, jako elektroniczne CV lub baza odnośników do kont w serwisach społecznościowych.

About.me to świetny sposób na bezpłatną wizytówkę w Sieci. Pozwala zaistnieć nawet bez konieczności zakładania strony internetowej lub portfolio.

About.me to świetny sposób na bezpłatną wizytówkę w Sieci. Pozwala zaistnieć nawet bez konieczności zakładania strony internetowej lub portfolio.

Wejdź na stronę:

Zobacz też:

About.me (www.about.me) sprawia, że każdy może mieć zaprojektowaną przez siebie, ładną elektroniczną wizytówkę. Kilka kliknięć i w intuicyjnym edytorze stworzycie witrynę odsyłającą do danych kontaktowych, blogu czy profilu na Facebooku. Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz krótką biografię lub złotą myśl, a następnie wybrać tło dla swojej wizytówki. Może to być jedna z szablonowych grafik lub też zdjęcie z dysku.

Najciekawiej wyglądają strony, na których wykorzystano zdjęcie przedstawiające twórcę (zobacz przykładowy profil). Narzędzie nie działa najlepiej przy dodawaniu zdjęć w większej rozdzielczości. Strona nie jest dopasowywana do monitora internauty. Nie można też przesuwać większego obrazka, tak aby w oknie przeglądarki znalazła się wybrana część.

Twórca otrzymuje w edytorze spore możliwości personalizacji strony. Ustala kolor tła (i przezroczystość) a także krój, wielkość i kolor czcionki. Może też połączyć About.me z innymi usługami. Narzędzie współpracuje z takimi serwisami jak Twitter, Facebook, LinkedIn, opisywany w tym numerze Tumblr, Wordpress, Blogger, Flickr czy YouTube. Czytelnicy w wizytówce sprawdzą co ostatnio pisaliśmy lub jaki film umieściliśmy w Sieci. Oczywiście można też umieścić na stronie hiperłącze, np. do prowadzonej przez siebie strony.

W zakładce "Dashboard" sprawdzicie popularność swojej strony, a "Promote" umożliwi wysłanie informacji o wizytówce e-mailem lub w serwisie społecznościowym. Wizytówkowy serwis pozwala na wyszukiwanie innych osób prowadzących swoje witryny. Brakuje jednak czatu czy choćby wiadomość wewnętrznych.