Acclaim w komórce

Jeden z czołowych wydawców gier komputerowych, Acclaim, ogłosił powołanie do życia nowego oddziału firmy, który będzie zajmował się wyłącznie tworzeniem i licencjonowaniem gier przeznaczonych na telefony komórkowe.

Nowe dziecko w rodzinie Acclaim nosi nazwę Acclaim Connected i będzie tworzyć gry przeznaczone na telefony komórkowe. Decyzja wydawcy nie jest jednak zaskoczeniem, ponieważ Acclaim wcześniej przedsięwzięła już pierwsze kroki w celu zaistnienia na rynku gier przeznaczonych na telefony komórkowe. Jeszcze lipcu tego roku firma ogłosiła podpisanie umowy, na podstawie której Vodafone Live! (wiodący brytyjski dostawca gier mobilnych) została wyłącznym dostawcą gry Freestyle Street Soccer na telefony komórkowe, która początkowo miała być wydana tylko w wersji na konsole nowej generacji. Ponadto wydawca nawiązał również współprace z niemieckim operatorem telefonii komórkowej O2, z którym pracuje nad telefoniczną wersją konsolowej gry XGRA: Extreme-G Racing Association. W planach wydawniczych nowego oddziału firmy znalazły się już komórkowe wersje takich gier jak Legends of Wrestling oraz Gladiator Sword of Vengeance.

"Rynek gier przeznaczonych na telefony komórkowe otwiera przed nami nowe możliwości i jest naturalnym rozszerzeniem naszej podstawowej działalności wydawniczej, który wygeneruje dodatkowe dochody i pozwoli nam zapoznać szerszą opinię publiczną z naszą marką." - powiedział Rod Cousens dyrektor naczelny firmy Acclaim.