Acer AC700 - nowy Chromebook już na rynku

Acer AC700 - drugi Chromebook właśnie zadebiutował na rynku. Przypomnijmy, że niecały miesiąc temu zadebiutował pierwszy komputer przenośny z systemem Google Chrome OS - na rynek wprowadził go Samsung. Czym różni się nowy Chromebook Acera?


Tajwański Acer właśnie wprowadził na rynek swój pierwszy Chromebook.

Acer AC700 - nowy Chromebook już na rynku

Chromebook Acer AC700

Acer AC700 jest mniejszy i tańszy niż Chromebooki Samsunga - A700 ma 11.6-calowy wyświetlacz zamiast 12.1-calowego ekranu. Specyfikacja do złudzenia przypomina tę z Chromebooka Samsunga - na pokładzie Acer A700 znajdziemy dwurdzeniowy procesor Intel Atom N520, 2 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 16 GB.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Edukacja z firmą ASUS - poznaj ułatwiające życie rozwiązania

Acer A700 jest trochę tańszy

Chromebook Acer AC700 możemy już zamówić w sklepie Amazon - jego cena to 349 USD czyli jest o 80 dolarów niższa niż Chromebook Samsunga. Warto pamiętać, że jest to cena wersji z Wi-Fi (czyli bez obsługi sieci 3G). Acer wciąż pracuje nad wersją 3G.

Chromebooki bestsellerem na Amazonie?

Pomimo, że premiera komputerów z systemem Google Chrome OS nie wzbudziła wielkiego entuzjazmu w internecie, dane sprzedażowe modeli Samsunga z ostatniego miesiąca pokazują, że Chromebooki radzą sobie całkiem dobrze - urządzenia znalazły się na liście bestsellerów sklepu Amazon i obecnie zajmują tam 20 pozycję. Czy Acer A700 poprawi ten wynik? Zobaczymy.

Chromebooki - niska cena gwarancją sukcesu

Osobiście wierzę w sukces Chromebooków - myślę, że chmurowe komputery mają przyszłość. Ale tak naprawdę ich przeciwnikiem nie tyle są tablety, co jednak trochę zbyt wysokie ceny. Tablety kosztują ok 2 tys. zł i tak naprawdę służą do tzw. “lansu". Chromebooki - jak mówiło Google - powinny być raczej tanimi terminalami internetowymi. Niestety cena powyżej tysiąca złotych jakoś niezbyt zgadza się z wizją Google. Przy obecnych cenach Chromebooki furory na rynku nie zrobią. Ale jeżeli tylko będą tańsze... Wtedy sytuacja może się szybko zmienić.

Chromebook ma swoje zalety i wady - czy naprawdę warto wziąć ślub z Google?