Acer Aspire 1403LC

Najnowszy notebook firmy Acer przeznaczony jest dla osób potrzebujących bardzo wydajnego komputera przenośnego... którego nie będą musiały zbyt często przenosić z miejsca na miejsce.

Najnowszy notebook firmy Acer przeznaczony jest dla osób potrzebujących bardzo wydajnego komputera przenośnego... którego nie będą musiały zbyt często przenosić z miejsca na miejsce.

Acer Aspire może ma dobrą konfigurację, która niestety została okupiona ponadprzeciętnymi rozmiarami i dużą wagą. Jeśli chodzi o rozmiary, dość powiedzieć, że jest zbyt duży, aby zmieścił się w wielu typowych torbach do przenoszenia komputerów. W zamian dostajemy jednak notebook wyposażony w procesor Pentium 4 2 GHz (zainstalowany na płycie głównej z chipsetem i845), 384 MB pamięci typu SDRAM, twardy dysk 20 GB i napęd combo - DVD plus CD/RW. Taka konfiguracja pozwala opisywanemu modelowi zastąpić stacjonarny komputer. Wyniki testów potwierdzają, że pod względem wydajności urządzenie jest bez zarzutu - należy do grupy najszybszych , jakie pojawiły się do tej pory w naszym laboratorium. Zastrzeżenia mamy tylko do zużycia energii - notebook po odłączeniu zasilania i uruchomieniu naszego specjalnego testu (obciążającego system) pracował zaledwie przez 89 minut. Jest to oczywiście wina bardzo szybkiego procesora, który pobiera dużo energii.

Ekran o przekątnej obrazu 15 cali sprawia bardzo dobre wrażenie, jednak pewnym rozczarowaniem jest rozdzielczość, w jakiej pracuje - tylko 1024x768 punktów, podczas gdy spotyka się już matryce o tej samej wielkości, ale rozdzielczości 1280x1024. Klawiatura jest wygodna, wszystkie ważne klawisze mają odpowiednie rozmiary, tylko odległość pomiędzy poszczególnymi klawiszami jest troszkę mniejsza niż np. w notebookach IBM czy Toshiba.

Rodzaj notebook

Producent Acer Computer

Informacje Acer Computer, tel. (22) 6062590 www.acer.pl

Cena 10125 zł