Acer Aspire 1681WLMi

Odmłodzone linie notebooków Acera o nowym wzornictwie nie straciły najlepszych cech swych poprzedników.

Odmłodzone linie notebooków Acera o nowym wzornictwie nie straciły najlepszych cech swych poprzedników.

Od dawna niemal każdy model Acera, jaki trafia do naszej redakcji, opisywany jest w samych superlatywach. I choć czerpiemy sadystyczną wręcz radość z każdej odkrytej wady w testowanych urządzeniach, laptopy tego producenta jakoś nie dają nam przyjemności schadenfreude.

Nie inaczej jest w przypadku nowego Aspire 1681WLMi - pierwszej maszyny z odnowionej linii notebooków, jaką mieliśmy okazję sprawdzić w boju. Jej klawiatura straciła charakterystyczne dla Acera ułożenie pod kątem, zamiast ciemnoszarego plastiku pojawiło się więcej srebra, a całość utrzymana jest w ascetycznej, nowoczesnej formie.

Nie szata zdobi komputer...

Acer Aspire 1681WLMi
...więc przejdźmy do rzeczy. Dość spora i ciężkawa obudowa mieści niemal wszystko, czego potrzebuje doświadczony użytkownik notebooka: procesor Pentium M Dothan 1,5 GHz, 512 MB RAM, twardy dysk 60 GB, grafikę ATI MR9700 z 64 MB pamięci, panoramiczny ekran 15,4-calowy (1280x800) oraz wymieniany na gorąco moduł nagrywarki DVD±RW z obsługą płyt +R DL. W Acerze znajdziesz również trzy porty USB 2.0, jeden FireWire, IrDA, WiFi 802.11b/g i czytnik kart MS/SD/MMC.

Testy stały się polem do popisu laptopa Aspire, którego wydajność okazała się dorównywać rywalom z CPU 1,7 GHz. Natomiast pod względem szybkości grafiki Acer nie miał sobie równych w średniej kategorii cenowej. Jedynie czas pracy baterii - 174 do 190 minut - to wynik poniżej średniej, lecz pamiętać trzeba, że 1618WLMi standardowo wyposażony jest w akumulator 2200 mAh, a więc o pojemności dwukrotnie mniejszej niż u konkurentów.

Informacje Acer, tel. (22) 6062591

http://www.acer.pl

Cena 6586 zł