Acer Aspire One Happy z dwoma systemami oficjalnie zaprezentowany

Firma Acer dodała do swojej oferty kolejne netbooki z serii Happy. Nowe urządzenia będą posiadać dwa systemy operacyjne. Użytkownicy mogą wybrać jeden z wielu pastelowych kolorów obudowy.

Nowe urządzenia z serii Acer Aspire One Happy będą posiadać 10,1-calowy ekran, do 2GB pamięci RAM, zintegrowaną kartę graficzną Intel GMA 3150, dysk o pojemności 250GB oraz WiFi, Bluetooth 3.0 i opcjonalną możliwość korzystania z technologii 3G.

Użytkownik będzie mógł wybrać wersję z jednym z dwóch procesorów z serii Atom - N450 taktowanym na 1,66 GHz lub dwurdzeniowym N550 taktowanym na 1,5 GHz.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2022 roku - który komputer wybrać?

Nowością jest tu zastosowanie dwóch systemów operacyjnych. Użytkownik wybierze czy chce pracować na Windows 7 czy na Androidzie. Niestety nie potwierdziły się plotki o możliwym zastosowaniu w urządzeniu ekranu dotykowego. Bez niego korzystanie z systemu Google Android może wymagać nieco przyzwyczajenia. W zależności od procesora i używanego systemu operacyjnego urządzenie będzie mogło pracować na jednym cyklu ładowania do 8 godzin.

Nowe netbooki Acer Aspire One Happy będą sprzedawane w kilku pastelowych odcieniach obudowy. Użytkownik może wybrać kolor różowy, lawendowy, jasnozielony lub jasnoniebieski. Cena urządzenia w sklepach naszych zachodnich sasiądów wynosi obecnie 350 euro.