Acer Aspire Z5763 All-in-One - ciekawa alternatywa dla telewizora 3D

Acer wypuścił na rynek swój najnowszy PC typu All-In-One. To pierwszy model, który wyświetla obraz 3D. Urządzenie tajwańskiego producenta to jednak coś więcej niż zwykły komputer - to prawdziwe centrum multimedialne, które wielu użytkownikom z powodzeniem może zastąpić telewizor 3D.

Acer Z5763

Komputer i telewizor w jednym

Acer Z5763 łączy w sobie moc stacjonarnego peceta, elegancję laptopa i możliwości telewizora. Jednoczęściowy komputer to właściwie prawdziwe centrum multimedialne.

Na Acer Z5763 pograsz w 3D i obejrzysz filmy 3D

Największą nowością Acer Aspire Z5763 jest wyświetlanie obrazu 3D - All-in-One wykorzystuje aktywne 3D (migawkowe okulary) oraz korzysta z technologii Nvidia 3D Vision znanej z gier.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Na Acer Z5763 obejrzysz filmy w Full HD

Acer Z5763 posiada panoramiczny 23-calowy ekran LCD, wyświetlający rozdzielczość 1920x1080, a więc świetnie nadaje się do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości z internetu.

Na Acer Z5763 obejrzysz filmy na Blu-ray

Dużą zaletą jest fakt, że Acer wbudował w Z5763 napęd Blu-ray. Pozwoli to wykorzystać rozdzielczość Full HD (1920x1080) ekranu, na którym będziemy mogli cieszyć oko filmami z błękitnych dysków. Niestety z tego, co widzę w specyfikacji, to brakuje tu wyjścia HDMI, więc raczej nie wyprowadzimy wygodnie sygnału z płyty Blu-ray na inny ekran (telewizor lub projektor).

Na Acer Z5763 obejrzysz telewizję

W Acer Z5763 znajdziemy też analogowo-cyfrowy tuner telewizyjny (opcjonalny) , A więc na ekranie Acera będziemy mogli oglądać nasze ulubione programy TV.

Na Acer Z5763 zrobisz prywatną bibliotekę filmową

A co z miejscem na dane? Zmieści się tam dużo filmów, bo do dyspozycji dostaniemy aż 2 TB. oraz do 16 GB pamięci RAM DDR3.

Acer Z5763 ma solidne podzespoły

Sercem komputera jest procesor z serii Intel Core - zależnie od konfiguracji jest to i5-2400, i5-2500 lub i7-2600. A więc żaden tam Atom czy inny mało wydajny procesor tylko do internetu. Karty graficzne są też 3 do wyboru - podstawowa zintegrowana grafika Intela oraz dwie mocniejsze karty Nvidia - GeForce GT440 oraz GeForce GT435M. Gracze będą więc mogli sobie pobawić się w gry 3D.

Acer Aspire Z5763 All-in-One - ciekawa alternatywa dla telewizora 3D

Acer Z5763 specyfikacja 1

Kontrola gestami jak w filmie Raport mniejszości?

Acer dodał też atrakcyjną funkcję - w systemie Aspire Z5763 zainstalowana jest specjalna aplikacja AirControl, która (za pomocą wbudowanej kamery internetowej) pozwala kontrolować nasz komputer jedynie za pomocą gestów (np. regulować poziom głośności, przewijać filmy etc.). Pomysł doskonały, ale ciekawe jak to działa w praktyce i czy aplikacja wystarczająco dokładnie odczytuje nasze gesty?

Acer Z5763 powinien pojawić się w tym miesiącu w sklepach. Ceny (zależnie od konfiguracji) zaczynają się od ok. 4400 zł (1650 USD).

Acer Aspire Z5763 All-in-One - ciekawa alternatywa dla telewizora 3D

Acer Z5763

Acer Z5763 - dobra alternatywa dla internetowych i oszczędnych?

Acer Aspire Z5763 wydaje się być ciekawą alternatywą - jeżeli ktoś chce mieć komputer i telewizor w jednym to najnowszy model All-In-One Acera wydają się być dobrym zastępnikiem telewizora i komputera stacjonarnego jednocześnie. Zalety to mniej kabli, więcej miejsca w domu, większa oszczędność (w cenie i na energii) + ciekawa obsługa gestami. Na Acer Acer Z5763 można poserfować po internecie, można pograć, można oglądać filmy z Blu-ray lub ulubione programy w TV, wreszcie można też cieszyć się obrazem 3D w filmach i grach. Cenowo też w miarę przystępnie, biorąc pod uwagę że All-in-One zastępuje dwa urządzenia. Oczywiście Acer nie zastąpi telewizora dla tych bardziej wymagających, ale użytkownicy, którym nie zależy na dużym ekranie powinni zainteresować się tym zgrabnym komputerkiem Acera. Martwi mnie jedna rzecz - ekran w Acerze jest na stałe odchylony do góry. Ciekawe czy w tej pozycji siedząc na fotelu (dalej od komputera) ekran nie przekłamuje kolorów, jak to zazwyczaj się dzieje w LCD, gdy nie siedzimy na wprost monitora?

Źródło: Slashgear


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: