Acer CloudMobile pokazany przed targami MWC 2012

Targi Mobile World Congress 2012 zaczynają się dopiero pod koniec lutego, ale już pojawiają się pierwsze doniesienia o nowych urządzeniach, które zostaną na nich zaprezentowane. Jednym z nich powinien być ciekawy smartfon Acer CloudMobile.

Acer CloudMobile

W serwisie Pocket-lint.com pojawiły się informacje o nowym smartfonie Acer CloudMobile, który otrzymał nagrodę iF design 2012 za najlepszy projekt. Informacje na temat urządzenia nie są oficjalne, ale wygląda na to, że Acer chce, dzięki małym przeciekom, stworzyć atmosferę oczekiwania przed targami MWC 2012, które odbędą się w Barcelonie od 27 lutego do 1 marca.

CloudMobile ma charakteryzować się ekranem HD o przekątnej 4,3 cala oraz obudową o 10 mm grubości. Według przewidywań będzie wyposażony w system Android 4.0 na co wskazuje brak fizycznych przycisków z przodu urządzenia. Na rynku może pojawić się w trzecim kwartale 2012 roku.

Polecamy: Najlepsze smartfony 2011 - ranking

Smartfon ten będzie pierwszym, który wykorzysta nową chmurę obliczeniową AcerCloud. Ma ona oferować nielimitowany miejsce do przechowywania danych na serwerze, co będzie ciekawym rozwiązaniem dla posiadaczy urządzenia. Technologia ta zostanie zintegrowana także z pecetami i tabletami Acera.

Fani przechowywania danych w chmurze powinni być zadowoleni, a ja przyznaję, że i mnie podoba się wygląd nowego smartfonu i nie dziwię się przyznanie mu nagrody w kategorii wzornictwa.