Acer Liquid, kolejny smartfon z Androidem

Koncern Acer zaprezentował jedno ze swoich najbardziej oczekiwanych urządzeń - smartfon pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Urządzenie nosi oznaczenie Liquid, a zbudowano je w oparciu o platformę Snapdragon.

Acer Liquid, kolejny smartfon z Androidem

Acer Liquid

Smartfon wyposażony jest w układ Qualcomm 8250 o taktowaniu taktowaniem 768 MHz., 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 800x480 pikseli, cyfrowy aparat fotograficzny (5 megapikseli i autofokus) oraz odbiornik GPS. Zdjęciom można przypisywać tagi z informacją o lokalizacji, w której je wykonano.

Smartfon dzięki zastosowaniu platformy Snapdragon poradzi sobie z dekodowaniem wideo 1280 x 720 pikseli. Wyposażony jest w 512 MB pamięci na dane - pojemność tę można zwiększyć dzięki kartom MicroSD. Dysponuje też zintegrowanym modemem 3G, obsługą Wi-Fi, Bluetooth i technologii HSPA.

Liquid pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 1.6. Oferuje integrację z popularnymi serwisami internetowymi: Facebook, Twitter, Flickr czy YouTube. Wśród dołączonego oprogramowania znalazły się komunikator Google Talk, przeglądarka Chrome, Google Cloud Sync oraz Gmail i Maps, jak również aplikacje pakietu Documents To Go firmy DataViz.

W systemie znalazło się m.in. narzędzie Spinlets służące do odtwarzania mediów (muzyki i filmów) z Internetu oraz udostępniania ich bezpośrednio ze smartfonu (przesyłanie linków znajomym).

Wymiary telefonu wynoszą 115 x 62,5 x 12,5 mm. Urządzenie trafi do sprzedaży w czwartym kwartale br. w trzech kolorach obudowy - białym, czerwonym i czarnym. Nie wiadomo na razie, ile będzie kosztować.

Acer w trzecim kwartale br. przesunął się z trzeciego na drugie miejsce listy największych producentów PC, spychając na ostatni stopień podium Della.

Aktualizacja: 15 października 2009 15:00

Treść informacji zaktualizowaliśmy o dodatkowe dane techniczne smartfonu.