Acer: Microsoft wymusza kupowanie droższej Visty

Acer oskarżył Microsoft o wymuszanie na konsumentach zakupu droższych wersji systemu Windows Vista. Zdaniem przedstawicieli Acera Vista Home Basic jest tak ubogo wyposażona, że klienci nie będą jej chcieli.

"Tyle się słyszy o nowych doznaniach, wynikających z używania Visty. Jeśli kupisz wersję Basic to ich nie doświadczysz. Tam nie ma interfejsu Aero, nie ma Media Center, nie ma obsługi pilota" - mówi Jim Wong, wiceprezes Acera. Wong twierdzi, że działania marketingowe Microsoftu zmierzają do tego, by użytkownicy skupili się na wersji Premium. "Od samego początku oni mówią o doświadczeniach z Vista Home Premium. Ta wersja to prawdziwa Vista" - dodaje przedstawiciel Acera.

Informuje on przy tym, że producenci sprzętu za licencję na wersję Premium muszą zapłacić o 10% więcej, niż za licencję Windows XP Home. "Musimy płacić więcej, ale użytkownicy nie zapłacą więcej" - skarży się Wong. Jego zdaniem taka polityka Microsoftu powoduje, że producenci pecetów podniosą ceny maszyn o 1-2%. Acer to kolejna już firma, która skarży się, że Vista Basic będzie tak uboga, iż klienci jej nie kupią.