Acer PH110

Pierwszy w ofercie Acera niedrogi projektor DLP przeznaczony do kina domowego.

Pierwszy w ofercie Acera niedrogi projektor DLP przeznaczony do kina domowego.

Acer PH110
Projektor Acer PH110 z założenia miał być urządzeniem bardzo podobnym do wysoko ocenianego przez nas modelu BenQ PE5120 (KD 9/2005). Acer to główny rywal BenQ (chociaż obie firmy powiązane są kapitałowo) w segmencie monitorów LCD i projektorów DLP. Obaj producenci wytwarzają projektory wyłącznie w tej technologii. Jednak próba przejęcia pozycji lidera, którą w tym segmencie cenowym zajmuje projektor BenQ, zakończyła się niepowodzeniem. Testowany przez nas Acer PH110 okazał się modelem słabszym, choć i tak wśród dostępnych na polskim rynku projektorów w cenie do 4000 zł zasługuje na wyróżnienie. Projektor Acera wyposażono w ten sam co w BenQ PE5120 procesor DLP o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Spójność uzyskiwanego obrazu jest bardzo dobra - co wynika ze specyfiki technologii, nieosiągalna w modelach LCD o podobnych rozdzielczościach. PH110 jest pierwszym projektorem Acera przeznaczonym do kina domowego.

Acer PH110

Niewielki, z małą liczbą klawiszy. Ergonomiczny. Klawiatura niepodświetlana.

Obudowa prezentuje się ładnie, ma biało-srebrną barwę, a gabaryty urządzenia pozwalają na jego łatwe przenoszenie. Projektor może pracować w trybie obniżonej jasności i wtedy, w czasie oglądania filmów, jego układ chłodzenia jest niesłyszalny. PH110 oferuje kilka predefiniowanych trybów ustawień parametrów obrazu dopasowanych do wyświetlania materiału wideo różnego rodzaju. Niestety, nie są one dobrane optymalnie. Aby uzyskać maksymalną jakość obrazu z projektora Acera, trzeba uważnie dostroić poszczególne parametry. Szczególnie istotne są funkcje odpowiedzialne za ustalenie współczynnika gamma, temperatury barw oraz głębi czerni. Kolory odwzorowywane przez PH110 są naturalne. Kontrast również jest dobry, jednak skala czerni i szarości nie jest tak zróżnicowana jak w modelu BenQ PE5120. Zastrzeżenia budzi ostrość. Obraz jest nieco rozmyty, co razi szczególnie przy wyświetlaniu napisów. Innym niedostatkiem projektora jest brak cyfrowego gniazda DVI, a jest to o tyle istotne, że takie gniazda ma coraz więcej odtwarzaczy DVD. Pilot zdalnego sterowania także ustępuje dołączanemu do projektora BenQ - klawisze nie są podświetlane.

Informacje

Typ Projektor DLP 16:9

Cena 3250 zł

Dystrybutor Acerhttp://www.acer.pl

Wymiary 25 x 9,2 x 19,8 cm

Waga 2,3 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, cyfrowa korekcja geometrii

Złącza S-Video, kompozyt, VGA/komponentowe, audio, USB

Kontrast 2000:1

Trwałość lampy 3000 godz.

Głośność 28 dB

Główni rywale

BenQ PE5120 3500 zł

Technologia DLP. Obraz dobrej jakości - spójny, kolory nasycone, głęboka czerń. Zauważalny tzw. efekt tęczy. Bogaty zestaw gniazd.

Epson EMP-TW20 4200 zł

Projektor LCD. Dobre odwzorowanie barw, niezły kontrast i bardzo cicha praca. Brak wejścia cyfrowego wideo.

Dlaczego

Dobre odwzorowanie barw, cicha praca, stosunkowo głęboka czerń. Wymaga dokładnego dostrojenia.