Acer Spin 3 - nowy tani laptop 2 w 1

Acer zaprezentował nowy model laptopa z gamy produktowej przeznaczonej na 2019 rok.

Acer zaprezentował nowy model laptopa konwertowalnego Spin 3. Podczas globalnej konferencji prasowej firmy można było obejrzeć nową linię laptopów konwertowalnych (2 w 1). Urządzenia będą wyposażone w procesory Intel Core i3, i5 lub i7, opcjonalny układ graficzny NVIDIA GeForce MX230, dysk SSD o pojemności do 512 GB oraz HDD o pojemności 1 TB. W zestawie znajdzie się również rysik z wbudowanym akumulatorem.

Acer Spin 3 - nowy tani laptop 2 w 1

Nowy laptop nie jest przesadnie ciężki. Jego waga wynosi 1,7 Kg. Ekran wypełnia 79 procent powierzchni przedniego panelu, a ramki okalające ekran mają grubość 9,6 mm. Spin 3 posiada zawiasy 360 stopni, dzięki czemu można korzystać z laptopa w trzech trybach. Urządzenie wyposażono w 14 calowy ekran o rozdzielczości Full HD, który jest dotykowy oraz może być obsługiwany za pomocą rysika.

Acer informuje, że bateria pozwala nawet na 12 godzin pracy bez konieczności ładowania. Informacje tą będzie można zweryfikować dopiero podczas testów. Spin 3 został wyposażony także w głośniki stereo, precyzyjny touchpad z obsługą gestów systemu Windows 10 oraz dwuzakresowe gigabitowe łącze Wi-Fi 5 wykorzystujące technologię MU-MIMO.

Acer Spin 3 - nowy tani laptop 2 w 1

W Polsce urządzenie pojawi się w sprzedaży w okolicach sierpnia. Ceny Spin 3 będą zaczynać się od 2799 zł za wersję z procesorem Intel Core i3 8145U, 4 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4, dyskiem 128 GB PCIe NVMe, 14 calową matrycą Full HD oraz aktywnym rysikiem Active Stylus Pen w zestawie.