Acer Swift 7 słusznie nagrodzony przez Japończyków

Komputer firmy Acer zdobył nagrodę Japanese Good Design Award. Uważam, że to jeden z ładniejszych komputerów ostatnich miesięcy, więc nagroda za design jest w pełni zasłużona.

Acer Swift 7

Acer Swift 7: mniej niż 1 cm grubości.

W sierpniu na targach IFA Acer pobił rekord świata, prezentując swojego nowego, bardzo cienkiego laptopa. Zrobiło na mnie wrażenie, że pokonał MacBooka (13,2 mm) i HP Spectre (10,4 mm). Acer Swift 7 to sprzęt, którego grubość nie przekracza bowiem 1 cm. Żeby być precyzyjnym: ma on dokładnie 9,98 mm grubości. A cienkie ramki moim zdaniem dodatkowo jeszcze wizualnie go pomniejszają. Poza tym, że jest cienki, widać było, że wiele pracy włożono, by dobrze się prezentował. I teraz mamy tego efekty, bo Swift zaczyna dostawać pierwsze nagrody.

Acer Swift 7

Acer Swift 7

Japanese Good Design Award dla Acera

Dziś, jakiś już czas po premierze sklepowej urządzenia, zostało ono nagrodzone statuetką Japanese Good Design Award.

Acer Swift 7

Acer Swift 7

Poza tym, co oczywiste (grubość), jury zwróciło uwagę na piękno laptopa i użyteczność zastosowanych w nim rozwiązań, podkreślając choćby duży panel dotykowy. Zauważono także, że - jak wspominałem - Swift 7 wygląda na jeszcze cieńszy niż rzeczywiście jest.

Acer Swift 7: testy i recenzje na trójkę z plusem?

Jako że sprzęt jest już na rynku, zaczęły też pojawiać się jego pierwsze recenzje, więc postanowiłem się im bliżej przyjrzeć. Serwis Digital Trends ocenił laptopa na 3,5/5, krytykując między innymi słabe głośniki i brak rozdzielczości wyższej niż 1080p, ale chwaląc za świetną jakość ekranu czy długi czas pracy baterii. Dokładnie tyle samo punktów przyznał serwis Ultrabook Review. Czy mamy do czynienia ze sprzętem na trójkę z plusem? Proponuję poczekać na więcej recenzji przed wyciąganiem daleko idących wniosków.

Acer Swift 7

Acer Swift 7

Z kolei LaptopMag ocenił laptopa na 3/5. Redakcja doceniła to, że sprzęt jest supercienki, pochwalono również wyświetlacz. Zwrócono za to uwagę m.in. na słabą w opinii recenzentów klawiaturę.

Acer Swift 7: specyfikacja

Procesor: Intel Core i5 (siódma generacja)

Wyświetlacz: 13,3 cala Full HD IPS

Waga: 1,1 kg

Grubość: 9,98 mm

RAM: 8 GB

Dysk: 256 GB SSD

Porty: 2 porty USB 3.1 typu C

Osobiście uważam Swifta za jedną z ciekawszych premier ostatnich tygodni. Jest lekki i cienki, co bardzo mi odpowiada. Jestem w stanie żyć z rozdzielczością 1080p, choć rozumiem, że dla niektórych może to być za mało.