Acer Timeline Ultra M5 - nowy ultrabook tajwańskiego producenta

Acer Timeline Ultra M5 - to kolejny ultrabook zaprezentowany przez tajwańskiego producenta w tym roku. Dostępny będzie on w dwóch wersjach. Jakie są jego ceny i czego możemy się spodziewać?

Acer mocno wkracza na rynek ultrabooków. Najlepszym dowodem na to jest model Timeline Ultra M5, kolejny po modelu M3, ultrabook tajwańskiego producenta. Dostępny on będzie w dwóch wersjach.

Tańsza wersja kosztować ma 679,99 dolarów oraz zawierać będzie także opcje upgrade'u do Windowsa 8 Pro za jedyne 14,99 dolarów. Różni się ona dwoma rzeczami od wersji droższej - 14 calowym wyświetlaczem oraz procesorem Sandy Bridge.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Najlepszy laptop dla studenta 2023. Sprawdź, co warto wybrać

Wersja droższa to wydatek o 100 dolarów większy. Ultrabook w tej wersji posiada 15,6 calowy wyświetlacz oraz procesor Intel's Core i5 3317U o taktowaniu 2,6 GHz. Oba urządzenia wyposażone są w przednią kamerę 1,3 Mpix, dwa porty USB 3.0 oraz hybrydowy dysk twardy o pojemności 500 GB wraz z dyskiem SSD o pojemności 20 GB. Ponadto mamy do dyspozycji nagrywarkę DVD oraz ekran o rozdzielczości 1366x768. Do czasu premiery, obie wersje ultrabooka Acer Timeline Ultra M5 pracować mają pod kontrolą systemu Windows 7 Professional a wszyscy użytkownicy będą mogli dokonać aktualizacji do Windowsa 8 tuż po premierze za niespełna 15 dolarów. Oferta ta będzie aktualna do końca stycznia 2013 roku.

Tradycyjnie zastanawiamy się kiedy Acer Timeline Ultra M5 trafi na polski rynek i jakie będą jego ceny...