Acer TravelMate C302XMi

Kompromis dla niezdecydowanych, czyli notebook o tabletowym usposobieniu.

Kompromis dla niezdecydowanych, czyli notebook o tabletowym usposobieniu.

Jeśli kusi cię możliwość odręcznego pisania i rysowania notatek typowa dla Tablet PC, ale nie chcesz rezygnować z mocy i wyposażenia charakterystycznych dla klasycznego notebooka, Acer ma coś w sam raz dla ciebie: model TravelMate C302XMi to hybryda obu rodzajów komputera przenośnego. Efektem ubocznym połączenia cech Tablet PC i laptopa jest zbyt duża waga oraz rozmiar jak na tablet i za wysoka cena jak na zwykły notebook.

Model C302XMi wyglądem przypomina zwykły laptop oparty na technologii Centrino. Jego tabletowe możliwości zdradza wyłącznie obrotowy mechanizm mocowania ekranu, dzięki któremu panel LCD obraca się o 180 stopni i można położyć go na klawiaturze (podobne rozwiązanie Acer zastosował w swoich pierwszych tabletach). Za sprawą ekranu 14,1-calowego typowego dla klasycznego notebooka, C302XMi jest obecnie jedynym tabletem o tak dużej powierzchni dotykowej. Niestety, jest jednocześnie największym urządzeniem tego typu.

Wszystko, czyli za dużo

Acer TravelMate C302XMi

Acer TravelMate C302XMi

Bogate wyposażenie, w tym dwuformatowa nagrywarka DVD, twardy dysk 60 GB, LAN 1 Gb/s, WiFi, Blue-tooth i czytnik kart pamięci, na pewno przydadzą się na biurku, ale czy rzeczywiście są marzeniem użytkownika tabletu? Szczerze mówiąc, sporządzanie notatek na urządzeniu o wadze 2,7 kg trzymanym w jednej ręce nie przypadło mi do gustu.

Wydajność hybrydy Acera jest znacznie wyższa niż typowych tabletów, a czas pracy na baterii dłuższy. Jednak w porównaniu do standardowych laptopów C302XMi wypada raczej przeciętnie, co w świetle ponadprzeciętnej ceny nie jest atrakcyjną propozycją.

Informacje

Acer, tel. (22) 6062591,http://www.acer.pl

Cena 12443 zł