Acer: kolejny notebook z HD DVD

Firma Acer jest drugim producentem komputerów przenośnych, który wprowadził do swojej oferty komputer przenośny wyposażony w napęd HD DVD (pierwsza była Toshiba). Model 9800 zaprojektowany został jako "przenośne centrum multimedialne" - wyposażono go m.in. w panoramiczny, 20-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli.

"Sercem" notebooka jest dwurdzeniowy procesor Intel Core Duo. Urządzenie wyposażono też w twardy dysk o pojemności 240 GB, czytnik krążków HD DVD (który potrafi także odczytywać i zapisywać płyty DVD oraz CD), a także moduł WiFi i Bluetooth.

To nie wszystko - w podstawowej konfiguracji znajdziemy także dwa tunery telewizyjne (cyfrowy i analogowy), kamerę internetową o rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz czytnik kart pamięci (obsługujący pięć najpopularniejszych formatów). Urządzenie ma pojawić się na rynku europejskim w maju - cena podstawowej wersji komputera wynosić ma (wedle niepotwierdzonych na razie informacji) ok. 2,1 tys. euro.

Warto przypomnieć, że komputer wyposażony w napęd HD DVD ma już w swojej ofercie koncern Toshiba - mowa tu o modelu Qosmio G30 (pisaliśmy o nim m.in. w tekście "Notebook z napędem HD DVD już w Polsce").