Acer: liczą się korzyści, a nie technologia

A konkretnie mówiąc, korzyści, jakie wynosi posiadacz komputera z jego użytkowania. Wg przedstawicieli Acera coraz mniej osób zwraca uwagę na dobór komputerowych podzespołów - współczesny użytkownik jest bardziej zainteresowany oferowanymi przez PC możliwościami. Zbigniew Feldo, Mobile Business Unit Manager w Acer Polska, mówi wprost: "Im łatwiej i szybciej jesteśmy w stanie wykonać daną czynność na komputerze, tym lepiej". Zgodnie z tą filozofią Acer będzie koncentrować się na tym, aby produkty firmy były bardziej przyjazne użytkownikowi i prostsze w obsłudze. Zapomnijcie o myszce, przyszłość to technologie dotykowe - zdają się przekonywać przedstawiciele Acer.

PC World Testy - notebooki

Acer Aspire 5738D

Acer Aspire Timeline 1820PT

Acer Aspire 5610

Acer Aspire Timeline 4810T

Acer to od niedawna drugi pod względem udziałów w rynku producent komputerów na świecie. Firmy analityczne IDC i Gartner ustaliły, że koncern w trzecim kwartale br. przesunął się na tę pozycję z dotychczas zajmowanego trzeciego miejsca, spychając jednocześnie niżej Della.

W Polsce w pierwszej połowie br. wśród sprzedanych komputerów przenośnych najwięcej sygnowanych było marką Acer. To jednak nie wyniki finansowe czy sukcesy rynkowe, o których z dumą opowiadał Giuseppe Mastandrea, dyrektor generalny firmy na Polskę i Turcję, były najciekawszą częścią konferencji prasowej, jaka odbyła się 20 października w warszawskim hotelu Marriott. Na spotkaniu zaprezentowano bowiem kilka ciekawych modeli komputerów, których oficjalna sprzedaż ruszy w dniu premiery systemu operacyjnego Windows 7.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2022 roku - który komputer wybrać?

O niektórych z urządzeń już informowaliśmy - mowa m.in. o nowym reprezentancie serii Ferrari - Ferrari One, laptopie z ekranem wielodotykowym Aspire 5738PB czy też netbooku Aspire One D250 z Windows 7 i Androidem na pokładzie. Inne modele mamy teraz okazję opisać po raz pierwszy.

Acer Aspire 5738D - notebook z ekranem 3D

Szczególne zainteresowanie uczestników konferencji wywołał notebook Aspire 5738D, wyposażony w ekran przystosowany do wyświetlania obrazu trójwymiarowego. Wyświetlacz z filtrem polaryzacyjnym współpracuje z dołączonymi do komputera okularami także wyposażonymi w taki filtr. Co więcej, na dysku maszyny preinstalowany jest pakiet oprogramowania - TriDef 3D Experience - w którego skład wchodzi odtwarzacz (Media Player) oraz Ignition - konwerter materiału 2D do 3D. Dzięki niemu można cieszyć się trójwymiarowością w standardowych grach czy filmach.

Komputer wyposażono w 15,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366x768 pikseli, bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi, kamerę internetową, kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 4570, touchpad obsługujący technologię multitouch, system dźwięku przestrzennego Dolby Home Theater i wyjście dźwięku pięciokanałowego. Maszyna będzie dostępna w konfiguracjach zróżnicowanych pod względem zastosowanego CPU (do wyboru kilka procesorów Intel Core 2 Duo) oraz pojemności dysku (160 - 500 GB). Czytnik DVD-Super Multi 8x, czytnik linii papilarnych i akumulator pozwalający na ok. 3,5 godz. pracy stanowią uzupełnienie specyfikacji technicznej notebooka.