Acer: liczą się korzyści, a nie technologia

A konkretnie mówiąc, korzyści, jakie wynosi posiadacz komputera z jego użytkowania. Wg przedstawicieli Acera coraz mniej osób zwraca uwagę na dobór komputerowych podzespołów - współczesny użytkownik jest bardziej zainteresowany oferowanymi przez PC możliwościami. Zbigniew Feldo, Mobile Business Unit Manager w Acer Polska, mówi wprost: "Im łatwiej i szybciej jesteśmy w stanie wykonać daną czynność na komputerze, tym lepiej". Zgodnie z tą filozofią Acer będzie koncentrować się na tym, aby produkty firmy były bardziej przyjazne użytkownikowi i prostsze w obsłudze. Zapomnijcie o myszce, przyszłość to technologie dotykowe - zdają się przekonywać przedstawiciele Acer.

PC World Testy - notebooki

Acer Aspire 5738D

Acer Aspire 5738D

Acer Aspire Timeline 1820PT

Acer Aspire Timeline 1820PT

Acer Aspire 5610

Acer Aspire 5610

Acer Aspire Timeline 4810T

Acer Aspire Timeline 4810T

Acer to od niedawna drugi pod względem udziałów w rynku producent komputerów na świecie. Firmy analityczne IDC i Gartner ustaliły, że koncern w trzecim kwartale br. przesunął się na tę pozycję z dotychczas zajmowanego trzeciego miejsca, spychając jednocześnie niżej Della.

W Polsce w pierwszej połowie br. wśród sprzedanych komputerów przenośnych najwięcej sygnowanych było marką Acer. To jednak nie wyniki finansowe czy sukcesy rynkowe, o których z dumą opowiadał Giuseppe Mastandrea, dyrektor generalny firmy na Polskę i Turcję, były najciekawszą częścią konferencji prasowej, jaka odbyła się 20 października w warszawskim hotelu Marriott. Na spotkaniu zaprezentowano bowiem kilka ciekawych modeli komputerów, których oficjalna sprzedaż ruszy w dniu premiery systemu operacyjnego Windows 7.

O niektórych z urządzeń już informowaliśmy - mowa m.in. o nowym reprezentancie serii Ferrari - Ferrari One, laptopie z ekranem wielodotykowym Aspire 5738PB czy też netbooku Aspire One D250 z Windows 7 i Androidem na pokładzie. Inne modele mamy teraz okazję opisać po raz pierwszy.

Acer Aspire 5738D - notebook z ekranem 3D

Szczególne zainteresowanie uczestników konferencji wywołał notebook Aspire 5738D, wyposażony w ekran przystosowany do wyświetlania obrazu trójwymiarowego. Wyświetlacz z filtrem polaryzacyjnym współpracuje z dołączonymi do komputera okularami także wyposażonymi w taki filtr. Co więcej, na dysku maszyny preinstalowany jest pakiet oprogramowania - TriDef 3D Experience - w którego skład wchodzi odtwarzacz (Media Player) oraz Ignition - konwerter materiału 2D do 3D. Dzięki niemu można cieszyć się trójwymiarowością w standardowych grach czy filmach.

Komputer wyposażono w 15,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366x768 pikseli, bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi, kamerę internetową, kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 4570, touchpad obsługujący technologię multitouch, system dźwięku przestrzennego Dolby Home Theater i wyjście dźwięku pięciokanałowego. Maszyna będzie dostępna w konfiguracjach zróżnicowanych pod względem zastosowanego CPU (do wyboru kilka procesorów Intel Core 2 Duo) oraz pojemności dysku (160 - 500 GB). Czytnik DVD-Super Multi 8x, czytnik linii papilarnych i akumulator pozwalający na ok. 3,5 godz. pracy stanowią uzupełnienie specyfikacji technicznej notebooka.